tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 (fot. Samsung)

Tablety jeszcze nie wyginęły. Samsung przygotowuje nowe tanie urządzenie

Jest powód, dla którego w ostatnich miesiącach coraz rzadziej poruszamy temat tabletów: po prostu nie ma o czym pisać. Na rynku pojawia się coraz mniej godnych uwagi modeli, a i sami producenci nie przykładają już do tego segmentu rynku większej wagi. Siłą rozpędu, niektóre firmy przygotowują kolejne urządzenia, licząc na to, że któreś z nich na siebie zarobi. Wśród przedsiębiorstw, które nie oddały całkowicie rynku tabletów w ręce Apple, znajduje się Samsung.

Samsung przygotowuje się do premiery dwóch nowych tabletów z Androidem. Jeden z nich zasili szeregi rodziny Galaxy Tab A. Będzie to konstrukcja ze średniej półki, z 32 GB pamięci wewnętrznej, oznaczona symbolem SM-P205. Nie wiemy o niej zbyt dużo, ale najprawdopodobniej tablet upodobni się do ubiegłorocznego Galaxy Tab A 10.5.

Reklama

Drugi tablet pojawił się w internecie jako SM-T515. Wydaje się być propozycją Samsunga dla osób z ograniczonym budżetem, gdyż ujawniona specyfikacja zdradza tylko 2 GB pamięci RAM. Dobrą wiadomością może być to, że Samsung będzie sprzedawał go z zainstalowanym Androidem 9.0 Pie.

Procesorem, jaki ma być zastosowany w budżetowym tablecie, będzie Exynos 7885 – przyzwoity układ, który znajdujemy także na pokładzie smartfonów Samsunga, na przykład Galaxy A8 (2018).

Nie jest pewne, jaką przekątną będzie charakteryzował się ekran tabletu. Opcje, jakie bierze się pod uwagę to 7 cali lub 10.5 cala. Samsung może zechcieć zaprezentować go podczas targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Raczej mało prawdopodobne, by firma chciała łączyć ogłoszenie taniego tabletu z wydarzeniem, jakim będzie zaprezentowanie nowego smartfonowego flagowca firmy – Galaxy S10.

 

źródło: Phone Arena (1), (2), Geekbench
zdjęcie główne: Samsung Galaxy Tab A 10.5