Samsung kusi promocjami, czyli jak kupić nowy smartfon i zyskać potrójnie

Akcja partnerska

Gdybym Was zapytała o to, co robicie ze starymi smartfonami, to co byście odpowiedzieli? Chowacie do szuflady lub – przy dobrych wiatrach – oddajecie młodszemu członkowi rodziny? Mam podobnie. A gdyby tak można go było w wygodny sposób sprzedać, zyskując dzięki temu gwarantowane kilkaset złotych? Można – taką opcję oferuje Samsung. Co więcej, można zyskać aż potrójnie: wymienić smartfon na nowy, otrzymać bonus w postaci wyższej wyceny starego urządzenia oraz dostać przydatne akcesoria gratis (to jednak wyłącznie w przypadku tegorocznego flagowca). Jak to zrobić?

Reklama

Sprzedawanie urządzeń na OLX / Allegro? Męczące i nie dla każdego

Bardzo nie lubię tracić czasu na przekomarzanie się z potencjalnymi kupcami na portalach aukcyjnych, przez co po domu wala mi się sporo sprzętu. Za każdym razem, gdy wystawiam coś na sprzedaż na OLX, spotyka mnie ta sama historia – już po chwili spływają wiadomości z pytaniami czy w grę wchodzi zamiana smartfonu na komplet lekko zużytych opon czy fotelik dla dziecka. Za każdym jednym razem. Na Allegro poziom wiadomości może jest nieco wyższy, ale wciąż sprowadza się do pytań, o których przed wystawieniem sprzętu na sprzedaż nawet mi się nie śniło. Nie dziwię się zatem wcale, że nie każdy chce przez to przechodzić. Najpierw trzeba przecież zrobić zdjęcia urządzenia, później opublikować ofertę i użerać się z wiadomościami jak wyżej, a na koniec jeszcze dokonać wysyłki. Sporo zachodu, którego… można sobie oszczędzić.

I tu wchodzi Samsung. Odkup = wygoda

Z promocji mogą skorzystać osoby zainteresowane wejściem w posiadanie jednego z następujących smartfonów: Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy A6, Galaxy A6+, Galaxy A8, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8). Zasada działania jest prosta: kupujemy sprzęt, otrzymujemy kod do podwyższenia wyceny poprzedniego urządzenia (400 złotych w przypadku pierwszych dwóch modeli, 250 złotych przy pozostałych spośród wymienionych), odsyłamy stare urządzenie – to wszystko. Całość procesu zupełnie nieskomplikowana i ograniczająca się do kilku kroków z naszej strony.

Jak dokładnie przebiega sam proces odkupu? Prześledźmy poszczególne kroki:

1) kupujemy wybrany smartfon (Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy A6, Galaxy A6+, Galaxy A8, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8) u jednego z oficjalnych dystrybutorów wymienionych w regulaminie akcji, tj. RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, Saturn, Neonet, Komputronik, x-kom, Samsung Brand Store, Vobis, matrixmedia, Morele.net, Redcoon, Auchan i Max Elektro,
2) logujemy się do aplikacji Samsung Members w sekcji Korzyści i odbieramy kod promocyjny, podwyższający wartość sprzedawanego smartfonu (kod jest dostępny od razu po pierwszym uruchomieniu telefonu)


3) na stronie partnera promocji, tj. www.samsung.kupimyto.pl wyceniamy stary smartfon według podanych kryteriów. Aby do wyceny dodany został bonus w postaci 250 lub 400 złotych (zależny od kupionego modelu), należy w tym kroku podać kod wcześniej otrzymany w Samsung Members,
4) przygotowujemy stary smartfon do wysyłki do KupimyTo. Odbiór urządzenia odbywa się pod podanym adresem w dogodnym terminie,
5) po weryfikacji stanu starego smartfonu (i uprzedniej akceptacji z naszej strony), pieniądze za niego przelewane są na nasze konto.

O czym koniecznie trzeba pamiętać to fakt, że kupując Galaxy S9/Galaxy S9+ maksymalna cena odkupu starego smartfonu to 2000 złotych (wliczając w to 400 złotych od Samsunga), z kolei w przypadku pozostałych modeli jest to maksymalnie 1720 złotych (w tym 250 złotych od Samsunga). Kwota, na jaką zostanie wyceniony nasz stary sprzęt, zależna jest od wielu czynników – jego sprawności, stanu czy zestawu akcesoriów. Najwyższą wycenę ujrzymy oczywiście oddając nowszy sprzęt.

Prosty przykład. Mam dwuletniego Galaxy S7 w stanie bardzo dobrym i chcę go wymienić na Galaxy S9. KupimyTo wycenia go na 788 złotych. Szybki rzut oka na portale aukcyjne i… okazuje się, że najczęściej spotykane aukcje „kup teraz” są za ok. 1000 złotych (+ czas stracony na niesfornych klientów). A tu – może początkowo wydaje się, że dostajemy mniej, ale przecież do wyceny dodajemy 400 złotych, w efekcie czego okazuje się, że wyszliśmy na tym korzystniej, a całość procesu przebiegła sprawnie i wygodnie.

W całej historii istotny jest jeszcze jeden fakt – z promocji można skorzystać niezależnie od tego, czy poprzedni sprzęt to zwykły telefon komórkowy czy już smartfon. KupimyTo skupuje całą gamę sprzętu, łącznie z tabletami. Co prawda za kilkuletnie urządzenie można otrzymać 1,80 złotych, ale w obliczu gwarantowanego zysku 400 lub 250 złotych w zależności od wybranego nowego smartfonu, zdecydowanie robi to różnicę. Zwłaszcza w przypadku zakupu tegorocznego flagowca.

jak widać – tablet sprzed sześciu lat też kwalifikuje się do odkupu

Warto pamiętać, że promocja trwa do 15.07.2018, więc macie jeszcze chwilę, żeby z niej skorzystać. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Jeśli chcecie kupić Galaxy S9 lub Galaxy S9+, to dopiero początek promocji

Na wolnym rynku w sklepach Galaxy S9 kosztuje aktualnie 3599 złotych (+/- 1 złoty zależnie od sklepu, serio ;)), natomiast za Galaxy S9+ przyjdzie nam zapłacić 3999 złotych. Gratisy są różne:
– Morele: dron DJI Ryze Trello (wartość ok. 459 złotych),
– x-kom: gimbal FeiyuTech Vimble 2 (wartość ok. 449 złotych),
– Komputronik: głośnik JBL Flip 4 (wartość: ok. 360 złotych),
– Vobis: słuchawki Samsung Level U Pro + karta pamięci microSD 64 GB (wartość ok. 300 złotych),
– Media Markt i Saturn: ładowarka indukcyjna (wartość ok. 200 złotych) + Starter pack,
– Media Expert: bon o wartości 300 złotych na kolejne zakupy w Media Expert,
– Neonet: bon o wartości 300 złotych na kolejne zakupy w Neonet,
– RTV Euro AGD: bon o wartości 300 złotych na kolejne zakupy w RTV Euro AGD,
– Matrixmedia: bon o wartości 300 złotych na kolejne zakupy w Matrixmedia lub zestaw akcesoriów w postaci ładowarki indukcyjnej i karty pamięci (wartość ok. 360 złotych).

Jak skorzystać z każdej z tych promocji i jaki jest ich czas trwania szczegółowo opisał Karol:

https://www.tabletowo.pl/2018/05/29/samsung-galaxy-s9-s9-gratisy-promocje/

Ja tymczasem wspomnę jeszcze, że świeżo w sprzedaży pojawił się zestaw Galaxy S9+ z zegarkiem Gear S3 Frontier za 4499,99 złotych (co daje ofertę tańszą od równowartości obu urządzeń razem o ok. 700 złotych).

Dla zainteresowanych Samsungiem Galaxy J7 też jest promocja

W okresie wielkanocnym postanowiłam wymienić mamie starą, wysłużoną już Nokię 230 na smartfon. Z racji tego, że od kilku lat jest zadowoloną użytkowniczką Galaxy Taba S 8.4 stwierdziłam, że dużo łatwiej będzie jej się przystosować do ekosystemu Samsunga niż oprogramowania jakiegokolwiek innego producenta. Wybór padł na Galaxy J7 2017. A wspominam o tym nie bez powodu – gdybym poczekała kilka tygodni, mogłabym skorzystać z oferty cashbacku i otrzymać 200 złotych zwrotu po miesiącu od zakupu telefonu. Ja się na promocję nie załapałam, ale Wy możecie.

Jak to zrobić, czyli zwrot gotówki za Galaxy J7 2017 krok po kroku:

1) kupujemy Samsunga Galaxy J7 2017 u jednego z oficjalnych dystrybutorów,
2) w aplikacji Samsung Members w sekcji „Korzyści” odbieramy kod – ważne: pojawi się po 30 dniach od pierwszego uruchomienia smartfonu (kody pobrane w dniach od poniedziałku do niedzieli są aktywowane w środę kolejnego tygodnia),
3) w ciągu siedmiu kolejnych dni udajemy się do bankomatu Euronet i wypłacamy 200 złotych (według schematu: transakcja bez karty -> „Promocja Samsung” -> wprowadź kod).

Promocja trwa do 1.07.2018, a regulamin znajdziecie tutaj.

Samsung kusi promocjami, klienci zyskują

I super, bo nie może być nic lepszego niż dobra oferta przy okazji zakupu interesującego nas urządzenia. W dodatku to nie są przereklamowane akcje promocyjne, a takie, które faktycznie sprawiają, że wymiana telefonu na nowy staje się jeszcze przyjemniejsza. Ale nie oszukujmy się – walka o klienta z pozostałymi graczami smartfonowego światka trwa, więc nikogo nie powinny dziwić coraz to ciekawsze promocje, kuszące nas na każdym kroku. Warto je śledzić, bo dzięki takim perełkom zakup sprzętu, którym jesteśmy zainteresowani, staje się bardziej atrakcyjny.

Wpis powstał przy współpracy z Samsung Polska