Samsung prezentuje nową generację AMOLED-ów na wideo | Tabletowo.pl

Samsung prezentuje nową generację AMOLED-ów na wideo

Dołącz do dyskusji 0

AMOLED-owe wyświetlacze Samsunga zna każdy. Goszczą one w smartfonach koreańskiego producenta już od pierwszej edycji flagowego modelu z serii S i z każdym następnym robią się coraz lepsze. Oddział Samsung Display omówił ich zalety na dwóch filmach, opublikowanych w serwisie YouTube.

Pierwsze wideo skupia się na przystosowaniu wyświetlacza do osób chorujących na daltonizm. Według danych z wideo, problemy z rozróżnianiem barw ma aż 6% ogółu ludzkiego społeczeństwa. Koreański producent postanowił pomóc tym ludziom. Jak nowy ekran ma się do tego przyczynić? Kiedy włączymy tryb przystosowany dla daltonistów, urządzenie zredukuje udział zielonego koloru i wzmocni barwy czerwone.

Drugie wideo ukazuje zalety technologiczne paneli i porównuje je do konkurencyjnych rozwiązań.AMOLED charakteryzuje się 100% gamą kolorów oraz składa się z pojedynczych, organicznych diod, święcących własnym światłem. Ekrany konkurencji natomiast do działania potrzebują osobnego źródła światła. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać efekt prawdziwie czarnej czerni (gdzie w zwykłych wyświetlaczach jest ona raczej granatowa). Dodatkowo zastosowanie takiej technologii sprawia, iż wyświetlacz jest cieńszy oraz zużywa mniej baterii.

Niektórzy mogą sądzić, że Samsung przy okazji prezentacji nowej generacji wyświetlaczy ukazuje swojego najnowszego flagowca – Samsunga Galaxy S8. Urządzenie przedstawione na filmiku przypomina to, które widzieliśmy już na wcześniejszych renderach. Jest to jednak nieprawda, bowiem na filmie widnieje tylko koncept ukazujący przystosowanie ekranu do urządzenia, które ma bardzo cienkie ramki.

Samsung jest niezaprzeczalnym liderem w kwestii produkcji i zastosowania OLEDowych wyświetlaczy. Do tego ciągle rozwija swój produkt i dokonuje nowych inwestycji. Przewaga koreańskiego producenta może jednak powoli zaczynać topnieć, gdyż konkurencja, np. w postaci LG, czy Sony, również zaczyna się zbroić. I dobrze, rywalizacja między producentowi przyniesie ze sobą jeszcze lepsze urządzenia, które znajdą się w rękach użytkowników.

Źródło: Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona