Samsung pracuje nad dwoma tabletami z AMOLED: 8" i 10" - Tabletowo.pl

Samsung pracuje nad dwoma tabletami z AMOLED: 8″ i 10″

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung pracuje nad dwoma tabletami z AMOLED: 8" i 10" Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Jeden jedyny tablet Samsunga z wyświetlaczem AMOLED, jaki dotychczas zadebiutował, nigdy – niestety – nie trafił na polski rynek w oficjalnej dystrybucji. Był to więc sprzęt w pewnym stopniu ekskluzywny. I wyjątkowy – bo jedyny z AMOLED-em. Było to pod koniec 2011 roku. Minęły dwa lata, a koreański koncern nie zaprezentował żadnego kolejnego urządzenia mającego matrycą nawiązywać do Galaxy Tab 7.7. Wkrótce sytuacja ma ulec zmianie.

Nie tak dawno, bo w ubiegłym miesiącu, w sieci pojawiły się informacje, jakoby Samsung zamierzał wrócić do pomysłu tworzenia tabletów z ekranem AMOLED. Dowiedzieliśmy się wtedy, że będzie takowych modeli w przyszłym roku co najmniej kilka. Dziś do sieci trafiły kolejne wieści dotyczące tego tematu, pochodzące z rodzimego, koreańskiego źródła. Wynika z nich, że na początek w grę będą wchodziły dwa modele – z ekranem o przekątnej 10,1″ i 8„. Póki co szczegóły nie są znane. Pierwsze z urządzeń może zadebiutować już podczas targów CES 2014 w Las Vegas – w styczniu.

Oczywiście jak łatwo wywnioskować, tablety z ekranami AMOLED będą należały do urządzeń klasy premium. W tańszych produktach, ze średniej i niskiej półki cenowej, będziemy mieli do czynienia z wyświetlaczami LCD.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona