Fot. Tabletowo.pl

Samsung chce jeszcze bardziej „połamać” składany smartfon. Może być ciekawie

Składane smartfony zaczynają coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na rynku. Mimo że wciąż wymagają wielu poprawek, to nie można odmówić im tego, że wprowadzają pewien powiew świeżości do świata technologii. Producenci stale prześcigają się we wprowadzaniu lepszych rozwiązań, a według najnowszych raportów, jeszcze w tym roku ciekawą nowość może zaprezentować Samsung. Mowa o podwójnie składanym smartfonie.

Reklama

Kolejny składany smartfon Samsunga na horyzoncie

Samsung ma w swojej ofercie już cztery składane smartfony: po dwa z serii Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Z raportu Nikkei Asia wynika, że w tym roku możemy ujrzeć kolejny i jednocześnie pierwszy, który charakteryzować się będzie zupełnie inną konstrukcją.

Smartfon ma bowiem składać się na trzy segmenty przy pomocy dwóch zawiasów. W założeniach ułatwi to twórcom projektowanie aplikacji, aby jak najlepiej dopasowywały się do składanych ekranów. Mówi się o zastosowaniu wyświetlacza o proporcjach 16:9 lub 18:9, a nie jak w przypadku Z Fold 2 – 25:9. Takie rozwiązanie wyeliminowałoby problemy z błędnym skalowaniem się aplikacji.

Inni producenci, tacy jak Xiaomi, próbowali już stworzyć podwójnie składany smartfon, ale projekty te zostały porzucone na rzecz urządzeń z pojedynczym zawiasem jak Galaxy Z Fold 2.

Mówi się, że Samsung nowym składakiem spróbuje zachęcić użytkowników do przejścia na składane smartfony, bowiem da im do wyboru aż trzy rodzaje konstrukcji tego typu. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, prace nad projektem ciągle trwają i nie ma 100% pewności, że ujrzy on światło dzienne już w tym roku, bowiem problemem może okazać się globalny kryzys w dostępności chipów, który wpływa na całą branżę.

samsung
Koncept podwójnie składanego smartfona od Samsunga (źródło: 9to5Google)

Samsung przewiduje, że w 2021 roku uda mu się sprzedać około 10 milionów składanych smartfonów. W osiągnięciu tego celu ma pomóc wydanie nowych wersji obecnych już na rynku Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip, a także być może wprowadzenie na rynek konstrukcji z dwoma zawiasami.

Składane smartfony stają się coraz popularniejsze

Eksperci z DSCC zauważają, że dostawy składanych smartfonów w czwartym kwartale 2020 roku wzrosły o 54% względem poprzedniego okresu i aż o 242% względem roku 2019. Na początku tego roku analitycy nie spodziewają się wzrostów, a nawet przewidują spadki. Jest to spowodowane brakiem nowych modeli, jednak druga połowa 2021 roku ma obfitować w składane nowości, a wzrost dostaw może wynieść nawet 100%.

Osobiście cieszę się, że Samsung pracuje nad swoim kolejnym składakiem. Jest to dobra informacja dla każdego konsumenta, bowiem im popularniejsze staną się te smartfony, tym niższe będą ich ceny.