Samsung Odyssey to nowa linia monitorów dla graczy. Kojarzą mi się ze Star Trekiem

Targi CES 2020 przed nami, więc przygotujcie się na całą masę nowości od rożnych producentów elektroniki. Samsung na przykład zaprezentował już nowe smartfony: Galaxy S10 Lite i Galaxy Note 10 Lite, a teraz przekazał informację o zakrzywionych monitorach Odyssey.

Reklama

Nowa oferta monitorów Samsunga obejmuje dwa modele monitorów dla graczy: Odyssey G9 i G7. „Gie dziewiątka”  jest topowym ekranem o przekątnej 49″, zaś G7 dostępny będzie w wersjach 32″ i 27″. Wszystkie oferują wysoką jakość obrazu dzięki QLED i charakteryzują się wysokim współczynnikiem zakrzywienia 1000R.

Reklama

Czas reakcji matrycy wynosi 1 ms, zaś obraz odświeżany jest z częstotliwością 240 Hz. Monitory zgodne są z technologiami Nvidia G-SYNC i Adaptive Sync na złączu Display Port 1.4. Uwagę przyciąga ich niecodzienny design. Tył obudowy, z centralnie podświetlanym, zmieniającym kolory elementem, kojarzy mi się z rdzeniem silnika statku Enterprise ze Star Treka (zwłaszcza z filmowych części reżyserowanych przez Abramsa).

Samsung Odyssey G9

 

Zakrzywione monitory dla graczy o różnych wymaganiach

Odyssey G9  jest pierwszym na świecie monitorem Dual Quad High Definition (5120 × 1440 pikseli) o proporcjach 32:9. Szczytowa jasność sięga 1000 cd/m2. Wyposażono go w panel HDR1000 CA, co pomaga uzyskać realistyczne barwy o żywej charakterystyce. Występuje w białej wersji kolorystycznej.

Samsung Odyssey G7

Odyssey G7 działa w rozdzielczości QHD (2560 × 1440 pikseli), ma proporcje 16:9 i panel HDR600 VA z maksymalną jasnością 600 cd/m2. Obudowa jest czarna.

Co oczywiste, Samsung wystawi swoje monitory na swoim stanowisku na targach CES. Ceny na razie pozostają nieznane, ale raczej nie spodziewałbym się, że będą niskie.

Samsung Odyssey G7

źródło: informacja prasowa