(fot. Samsung)

Samsung zadba o lepsze powietrze w polskich domach. Oto pięć nowych oczyszczaczy

Do polskiej oferty Samsunga dołącza nowa kategoria produktowa – oczyszczacze powietrza. Do sprzedaży trafi pięć modeli oczyszczaczy o różnych wymiarach, zasięgach i mocach, dostosowanych do różnej wielkości pomieszczeń.

Niestety, polskie miasta nie są w czołówce europejskich krajów pod względem czystości powietrza. Jak wynika z danych Narodowego Instytutu Testów w Korei aż 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w naszym kraju. W związku z tym, warto zadbać o jakość powietrza w naszych domach, przede wszystkim ze względu na zdrowie.

Reklama

Włącz czyste powietrze w swoim domu

Oczyszczacze marki Samsung, które zostaną wprowadzone w Polsce, wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających szybkie i skuteczne zadbanie o jakość powietrza. Usuwają one aż do 99,97% zanieczyszczeń.

Każdy z nich posiada 3 filtry: wstępny, który zatrzymuje m.in. kurz i sierść, filtr węglowy eliminujący przykre zapachy i gazy oraz filtr HEPA13 służący do wyłapywania cząsteczek wchodzący w skład smogu PM1,0, PM2,5 oraz PM10 i walczący z alergenami, bakteriami i roztoczami. Ponadto, wybrane modele urządzeń posiadają numeryczny wskaźnik zanieczyszczeń, a także czujnik gazu i pyłu.

Samsung AX90R7080WD. (fot. Samsung)

Dla dużych pomieszczeń przeznaczony jest model AX90R7080WD o mocy 90W. Jego zasięg to aż 90 m2. Dzięki 3-kierunkowemu przepływowi powietrza, pomieszczenie oczyszczane jest znacznie sprawniej. Aby mieć pewność, że mieszkanie oczyszczane jest na bieżąco, użytkownik może sprawdzić informację o stężeniu cząsteczek PM1,0, PM2,5 i PM10 na wyświetlaczu. Oczyszczaczem można wygodnie sterować za pomocą aplikacji SmartThings, co pozwala przykładowo zdalnie włączyć, wyłączyć czy sprawdzić stan powietrza w danej chwili w domu.

Samsung AX60R5080WD. (fot. Samsung)

Jak podaje Sasmung, na mniejszych powierzchniach (60 m2 i 40 m2) sprawdzi się model AX60R5080WD z kółkami umożliwiającymi łatwe przemieszczanie oraz model AX40R3030WM z wygodnym uchwytem. Pierwszy z nich ma wyświetlacz na bieżąco informujący o stężeniu cząsteczek PM1,0, PM2,5 i PM10. Urządzenie można również połączyć z aplikacją SmartThings i zdalnie zarządzać jego funkcjami z poziomu smartfona z Androidem lub iOS-em.

Samsung AX40R3030WM. (fot. Samsung)

Drugi model, AX40R3030WM, oprócz oczywiście funkcji oczyszczania powietrza, ma także 4-kolorowy wyświetlacz o dużej powierzchni, który emituje światło w różnych kolorach, zmieniających się w zależności od jakości powietrza w pomieszczeniu.

Najmniejszy model AX34R3030WW przeznaczony jest do mniejszych pomieszczeń, a także powinien sprawdzić się w niewielkich studiach. Urządzenie pracuje cicho, na poziomie 45 dB, a więc nie będzie powodowało uciążliwego hałasu na niewielkim metrażu. Oczyszczacz, tak samo jak pozostałe modele, wyłapuje z powietrza nawet 99,97% cząsteczek o wielkości od 0,3 mikrometra.

Samsung AX34R3020WW. (fot. Samsung)

Z kolei model Cube AX47R9080SS wyróżnia się na tle innych oczyszczaczy bardziej eleganckim i minimalistycznym wzornictwem. Oczyszczacz ma formę sześcianu oraz ciemny kolor. Urządzenia Cube można łączyć ze sobą poprzez postawienie jednego na drugim i tym samym podwoić powierzchnię oczyszczania aż do 94 m². Po połączeniu urządzeń wystarczy jeden kabel zasilający. Również jeden wyświetlacz wystarczy do obsługi połączonych ze sobą modeli Cube.

Samsung AX47R9080SS. (fot. Samsung)

Specyfikację i dodatkowe informacje o nowych oczyszczaczach powietrza Samsunga znajdziecie na stronie tlendobry.pl

Oczyszczacze powietrza Samsunga – ceny

Poznaliśmy ceny wybranych modeli. Przedstawiają się one następująco:

  • Samsung AX60R5080WD – 1899 zł
  • Samsung AX90R7080WD – 2899 zł
  • Samsung AX40R3030WM – 1399 zł

źródło: materiały prasowe Samsung