Reklama

Samsung przygotował trzy nowe monitory dla profesjonalistów

Monitor to urządzenie, na które wielu z nas nie zwraca uwagi – wystarczy, żeby był odpowiednio duży i działał. Są jednak osoby, dla których wyświetlany obraz jest obszarem roboczym wykorzystywanym w życiu zawodowym i wtedy liczy się każdy szczegół. Samsung przygotował trzy nowe monitory do zastosowań profesjonalnych i będziemy mogli obejrzeć je już na IFA 2017.

Reklama

Samsung to firma wszechstronna, która oprócz drogich i flagowych smartfonów, zajmuje się również peryferiami komputerowymi, czy nawet pamięciami flash, w które producent postanowił mocno zainwestować. Sam posiadam jeszcze stary monitor z tym charakterystycznym logo, a Koreańczycy nadal rozwijają się w tej sferze.

Na targach IFA 2017 Samsung Electronics zaprezentuje trzy nowe monitory, które będą dedykowane raczej zastosowaniom profesjonalnym. Już teraz wiemy co nieco na temat nadchodzących urządzeń: będzie to 34-calowy model CH89, 27-calowy model CH80 oraz występujący w dwóch wariantach (23,8- i 27-calowy) SH85. Dwa pierwsze monitory będą miały zakrzywiony ekran, zaś obie wersje trzeciego będą płaskie.

Co ma charakteryzować opisywane urządzenia? Po pierwsze interfejs USB typu C, który umożliwi transmisję danych (Display Port) oraz zasilanie, a tym samym współpracę z chociażby smartfonem czy tabletem. Modele CH80 i SH85 zostały wzbogacone o technologię DP Out Daisy Chain, przez co za pomocą jednego połączenia Display Port użytkownicy będą mogli rozbudowywać swój pulpit i tworzyć grupy monitorów. Jeżeli chodzi o szczegóły samego ekranu, to dwa z nich mogą się pochwalić rozdzielczością WQHD – w przypadku modelu CH89 będzie to 3440 x 1440 pikseli, a w przypadku SH85 – 2560 x 1440 pikseli. Model CH80 będzie musiał zadowolić się standardowym Full HD.

Jak możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, wszystkie modele są trzystronnie bezramkowe, przez co wyglądają całkiem zgrabnie. Jeżeli chodzi o ergonomię, to model CH80 oraz SH85 są nieco bardziej regulowane niż CH89, który w zamian zamiast standardowej proporcji obrazu 16:9 oferuje 21:9.

Samsung nie chce wyjawić zbyt wielu informacji, ale podobno na IFA 2017 ma pojawić się również model CHG90 – 49-calowy potwór HDR QLED charakteryzujący się proporcją 32:9. Co to oznacza? Ano to, że oferuje dokładnie taką przestrzeń jak dwa znajdujące się obok siebie monitory 27-calowe. Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej zainteresował właśnie ten, najmniej opisany model. Kto wie, może właśnie o to chodziło producentowi?

źródło: informacja prasowa Samsung Media