Twój telefon/Łącze do Windows

Samsung testuje własną aplikację Wiadomości dla Windows 10

Interesujące znalezisko – w sklepie Microsoft Store pojawił się odpowiednik aplikacji Wiadomości, którą możemy znaleźć na smartfonach Samsunga. Po co, skoro jest program Twój telefon?

Reklama

Aplikacja Twój telefon to przydatne narzędzie

Czasy, kiedy chcąc połączyć bezprzewodowo swój telefon z Androidem oraz komputer z Windowsem 10, musieliśmy bawić się w instalowanie i konfigurowanie programu PushBullet lub innego zewnętrznego programu, bezpowrotnie minęły. Teraz wystarczy pobranie na smartfona aplikacji Microsoftu Twój telefon, który łączy się domyślnie z programem o tej samej nazwie, będącego częścią systemu Windows 10.

Za jego pomocą szybko przeniesiemy zdjęcia z telefonu na dysk komputera, odpiszemy na SMS-a, wykorzystując fizyczną klawiaturę, a w wypadku smartfonów Samsunga, możemy też dublować ekran smartfona na ekranie monitora czy współdzielić schowek systemowy.

Tym bardziej dość dziwne jest, że w sklepie Microsoft Store, w którym znajdują się aplikacje dla Windowsa 10, zauważono apkę Samsung Messaging, która wydaje się powielać funkcje programu Twój telefon. Wszystko jasne staje się, gdy spojrzymy na listę wspieranych urządzeń.

Samsung Messaging z bardzo ograniczoną dostępnością

Samsung Messaging nie jest jeszcze dostępna do pobrania. W niektórych regionach po prostu pojawiła się w sklepie, ale przycisk pobierania jest wygaszony lub widnieje w jego napis „Redeem a code”, skutkujący zapisaniem się na listę chętnych. Z poziomu mojego systemu nie potrafiłem namierzyć tej aplikacji – być może w Polsce nie pojawi się w ogóle.

(fot. Sammobile)

Lista kompatybilnych urządzeń też jest ograniczona. Wśród nich wylicza się: Galaxy Tab Pro S, Galaxy Book 10.6 LTE, Galaxy Book 12 LTE, Galaxy Book 2 i Galaxy Book Flex 2 5G, a zatem wyłącznie sprzęty z własnym modemem, działające na Windows 10. Najwyraźniej nie chodzi więc o aplikację zastępującą program Twój telefon, a aplikację umożliwiającą wysyłanie SMS-ów i MMS-ów z urządzenia z modemem LTE, w taki sam sposób, jak jest to możliwe z klasycznego smartfona.

(fot. Sammobile)

Ponieważ to dość świeża sprawa, na razie nie wiemy na temat programu niczego więcej. Gdy już będzie można ją pobrać na komputery z Windows 10, Samsung odkryje więcej kart.