Samsung kupił 5% firmy Wacom. Rysiki szybko nie pójdą w zapomnienie | Tabletowo.pl

Samsung kupił 5% firmy Wacom. Rysiki szybko nie pójdą w zapomnienie

Dołącz do dyskusji 0
samsung kupił 5% wacom

Firmy Wacom chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie ona jest jedną z najpopularniejszych firm oferujących tablety. Nie, nie mam tu na myśli tabletów internetowych, a tablety graficzne, które znacznie ułatwiają życie grafikom. Technologię Wacoma w swoich tabletach – tym razem już interesujących nas internetowych – stosowało dotychczas wielu producentów. Jednak to Samsung w ostatnim czasie nawiązał najbliższą współpracę z japońskim koncernem. Nie spodziewaliśmy się jednak, że aż tak bliską. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Samsung kupił 5% firmy Wacom! Transakcja opiewa na sumę prawie 59 milionów dolarów. Samsung kupił dokładnie 20996 akcji, za każdą z nich płacąc 255510 jenów japońskich.

Technologia Wacoma wykorzystana została między innymi w tabletach i tabletofonach Samsunga z serii Note (Galaxy Note, Galaxy Note 2 i Galaxy Note 10.1), jak również w zaawansowanym urządzeniu dla przedsiębiorców, jakim jest Slate PC z Windowsem. Dzisiejsza transakcja wyłącznie utwierdziła nas w przekonaniu, że koreański koncern będzie rozwijał rodzinę Note i możliwości oferowane przez te produkty. Jest to dla nas niewątpliwie świetna wiadomość, gdyż możliwości oferowane dzięki rysikowi S Pen i specjalnemu oprogramowaniu Samsunga, są niesamowicie przydatne.

Samsung wierzy, że rysiki mają przyszłość i zdecydowanie zamierza rozwijać swoje produkty w tym zakresie. Potwierdzeniem tego niech będzie choćby Galaxy Note 8.0, którego premiera już na targach MWC 2013 w Barcelonie (25-28 lutego).

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona