Samsung jednak przemyśli ewentualną aktualizację Androida 4.0 dla Galaxy Tab (7") - Tabletowo.pl

Samsung jednak przemyśli ewentualną aktualizację Androida 4.0 dla Galaxy Tab (7″)

Tabletowo.pl Samsung jednak przemyśli ewentualną aktualizację Androida 4.0 dla Galaxy Tab (7") Nowości Samsung

Nie dalej jak kilka dni temu Samsung informował, że pierwszy tablet firmy, Galaxy Tab (7″), nie otrzyma Androida Ice Cream Sandwich, zasłaniając się dość dziwnymi argumentami. Od początku cała ta sprawa nie pachniała zbyt ładnie, bowiem wiadomo było, że koreański producent niechętnie będzie podchodził do możliwości oficjalnego przekazania najnowszej wersji Androida posiadaczom starszego tabletu. Zwłaszcza, że jego cena obecnie jest bardzo zachęcająca, a to z kolei może się obrócić przeciwko Samsungowi, powodując spadek sprzedaży nowszych modeli z ekranem o przekątnej 7″. Jakkolwiek by nie było wiele wskazuje na to, że Samsung przemyślał swoje postępowanie i ma wziąć pod uwagę możliwość aktualizacji Galaxy Tab do Androida 4.0 ze względu na dostrzeżone zapotrzebowanie wśród klientów.

Takie informacje zamieściło koreańskie źródło ajnews, według którego Samsung zamierza bliżej przyjrzeć się możliwości dostosowania Androida Ice Cream Sandwich do pracy na starszych urządzeniach, jak Samsung Galaxy Tab. Nie oznacza to jednak, że producent faktycznie wyda oficjalną aktualizację systemu – to będzie najprawdopodobniej zależało od wielu czynników, a ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy pewnie za kilka tygodni.

Ale powyższa sytuacja nie dotyczy jedynie właścicieli tabletu Galaxy Tab. W podobnej znaleźli się posiadacze telefonów Samsung Galaxy S, który na całym świecie sprzedał się w milionach egzemplarzy, będąc jednym z najchętniej kupowanych smartfonów. Po początkowo podjętej decyzji o braku aktualizacji Androida w tym modelu do „lodowej kanapki”, producent ponownie ma się przyjrzeć temu problemowi i być może jednak coś z tego wyniknie.

Oczywiście równie dobrze można nie zdawać się na łaskę Samsunga, a raczej wypatrywać poczynań kolegów z forum XDA, gdzie co jakiś czas pojawiają się kolejne wersje, mniej lub bardziej dopracowane do działania na urządzeniach, które nie mogą się doczekać oficjalnej aktualizacji. Wśród nich jest Samsung Galaxy Tab, w którego Android 4.0 niewątpliwie tchnie drugie życie.

Warto przypomnieć, że Samsung jakiś czas temu opublikował oficjalną listę urządzeń, które już niebawem będą mogły się cieszyć z najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich. Wśród nich znalazły się następujące modele: Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus oraz Galaxy Note.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona