Samsung chciałby być firmą z ekologicznymi ideałami, jak Apple. Przerzuci się więc na odnawialne źródła energii | Tabletowo.pl

Samsung chciałby być firmą z ekologicznymi ideałami, jak Apple. Przerzuci się więc na odnawialne źródła energii

Dołącz do dyskusji 0

Samsung podjął się sporych zobowiązań, jeśli chodzi o dbałość o środowisko naturalne. Co prawda firma nie będzie na wielką skalę stawiać farm wiatrowych ani budować elektrowni słonecznych, ale chciałaby w ciągu dwóch lat całkowicie przerzucić się na energię pochodzącą z elektrowni, które polegają na źródłach odnawialnych. Wszystkie główne obiekty koncernu mają z niej korzystać do 2020 roku.

To pierwsza deklaracja Samsunga tego typu. Firma obiecuje, że w ciągu dwóch lat we wszystkich swoich fabrykach, budynkach biurowych i obiektach operacyjnych w USA, Europie i Chinach, będzie korzystać z dostaw energii pozyskanej z czystych źródeł.

Niektóre budynki tego południowokoreańskiego giganta technologicznego już są częściowo zasilane przez energię odnawialną. Na przykład centrala Samsung Digital w Suwonie korzysta z paneli słonecznych od 2013 roku, a Samsung zapowiada, że w najbliższym czasie uzupełni je o kolejne, zajmujące powierzchnię 42 tysięcy metrów kwadratowych. Podobne działania zamierza podjąć w kampusie Pyeongtaek w przyszłym roku. Tam, jak też w ośrodku Hwaseong, pojawią się oprócz paneli słonecznych maszyny wykorzystujące energię geotermalną.

Panele słoneczne na dachu Samsung Advanced Institute of Technology, Suwon

Oprócz własnych wysiłków w kierunku ekologicznego wykorzystywania zasobów, Samsung od 2019 roku będzie pomagał 100 swoim najbliższym firmom partnerskim w tworzeniu i realizacji własnych planów całkowitego przejścia na energię odnawialną.

Samsung był obiektem protestów wielu grup proekologicznych, w tym Greenpeace, z powodu widocznego braku zaangażowania w wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Fundacja ta zareagowała na oświadczenia koreańskiego giganta, nazywając je „ważnym krokiem naprzód dla ruchu na rzecz budowania przyszłości opartej na energii odnawialnej”.

Zapowiedzi Samsunga pojawił się kilka miesięcy po tym, jak jego główny rywal, Apple, przekazał, że wszystkie placówki firmy, salony sprzedaży, biura i centra danych na całym świecie polegają w 100% na czystej energii odnawialnej. Stwierdzono także, że 23% partnerów Apple już pracuje nad skorzystaniem z pomysłów Apple dla osiągania własnych celów ekologicznych.

Zwykle konkurencja między Samsungiem i Apple odbywa się na trochę innym polu, ale nie mamy nic przeciwko, żeby te dwie firmy rywalizowały o tytuł najbardziej ekologicznej firmy technologicznej. Pozwoliłoby to nieco odetchnąć naszej planecie i choć w odrobinę mniejszym stopniu odczuwać ciężar emejzingu i innowacji tych dwóch koncernów.

Apple namawia swoich dostawców, aby korzystali z zielonej energii

źródło: Samsung, Greenpeace przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona