Samsung Gear VR z kontrolerem kosztują w Polsce… aż tysiąc złotych!

Możliwe jednak, że to tylko zły sen

Już same ceny Galaxy S8 i Galaxy S8+ zwalają z nóg. Chociaż – na szczęście dla Samsunga – nie wszystkich, ponieważ smartfony również w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Do sprzedaży trafiły jednak właśnie także nowe Gear VR z kontrolerem. Niestety, ich cena też jest powalająca. Ale jest szansa, że zaraz szybko „stanieją”.

Jeden z Czytelników dał nam cynka, że gogle pojawiły się w ofercie x-komu, który umieścił przy nich cenę 999 złotych. Na szczęście – tym razem dla nas – istnieje spore prawdopodobieństwo, że okulary dość szybko „stanieją” i nie trzeba będzie na nie wydawać aż tysiaka. Dlaczego? Już tłumaczę.

Na drugim końcu świata, w Stanach Zjednoczonych, trwa aktualnie przedsprzedaż nowych Gear VR z kontrolerem. W tym kraju kosztują one zaledwie 130 dolarów, czyli równowartość ~520 złotych. Z kolei sam kontroler to koszt 40 dolarów (~160 złotych). Ceny w Europie zazwyczaj są przeliczane na zasadzie 1$=1€ i rzeczywiście, po zajrzeniu do niemieckiego Media Marktu i Amazona mamy informację, że gogle kosztują 128,99 euro, czyli ~550 złotych.

Wygląda więc na to, że x-kom po prostu się „zagalopował” i wystawił nowe Gear VR z kontrolerem ze złą ceną. Niemożliwe bowiem, żeby Samsung zdecydował się na blisko dwukrotną „przebitkę” w naszym kraju. Dlatego podejrzewam, że jeżeli ktoś mimo wszystko kupi te gogle, to zamówienie zostanie anulowane, a pieniądze zwrócone.

Dzięki Paweł za cynk!

Aktualizacja: - 2017.04.26Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Samsunga, że Gear VR z kontrolerem będą kosztować 549 złotych, nie tysiąc.

Źródło: x-kom