Okulary Samsunga – Gear VR – sprzedały się już w ponad 5 milionach egzemplarzy

Samsung, podczas trwających właśnie tegorocznych targów CES, nie omieszkał poinformować nas o liczbie sprzedanych do tej pory gogli Gear VR. Okazuje się, że jest się czym pochwalić, bo ilość okularów dostarczonych klientom, wynosi już ponad 5 milionów i to na pewno nie jest ostatnie słowo koreańskiej firmy.

Reklama

Taką informację, przekazał prezes i dyrektor operacyjny Samsung Electronics America – Tim Baxter. Okazuje się, że użytkownicy spędzili już ponad 10 milionów godzin, oglądając pliki wideo przy pomocy okularów Gear VR.

Sprzedano już ponad 5 milionów Gear VR

Wygląda na to, że firma mocno inwestuje w segment wirtualnej rzeczywistości. Z pomocą przychodzi tutaj na przykład kamerka Gear 360, dzięki której możemy rejestrować filmy i zdjęcia sferyczne, a następnie obejrzeć w goglach Samsunga. Zresztą, trzeba przyznać, że takie rozwiązanie zaczyna być coraz bardziej popularne. Skąd taki wniosek? Wystarczy przeglądnąć portale społecznościowe (Instagram, Facebook), gdzie wcale nie tak rzadko znajomi, czy też nieznajomi, wrzucają zdjęcia i filmy w 360 stopniach. Trzeba także przyznać, że fajnie to wygląda i ogląda się je z dużo większym zainteresowaniem, niż zwykłe, standardowe treści.

Reklama

Koreańska firma skutecznie namawia do nabycia Gear VR, stosując różnego rodzaju promocje. Przykładowo kupując Samsunga Galaxy S7, czy też S7 Edge w przedsprzedaży, gogle dostawaliśmy za free. Później także, i to niejednokrotnie, firma zaskakiwała nas różnego rodzaju promocjami przy zakupie wirtualnych okularów.

Szczerze przyznam, że i ja z nich korzystam. I chociaż ten pierwszy zachwyt już minął, to wciąż zdarza mi się po nie sięgać. Wydaje mi się także, że Samsung będzie nadal inwestował w rozwój wirtualnej rzeczywistości, prezentując coraz nowsze i lepsze rozwiązania ;).

Źródło: Sammobile