Gear Fit 2 Pro będzie opaską dla jeszcze bardziej wymagających fanów aktywności fizycznej 20
Samsung Gear Fit 2 Pro (fot. VentureBeat)

Gear Fit 2 Pro będzie opaską dla jeszcze bardziej wymagających fanów aktywności fizycznej

Wszyscy odliczamy dni do premiery Galaxy Note 8, a tymczasem okazuje się, że tego dnia Samsung zaprezentuje nie tylko ten smartfon, ale również coś więcej, a mianowicie nową opaskę fitness Gear Fit 2 Pro.

Jak już sama nazwa wskazuje, urządzenie ma być krewniakiem Gear Fit 2, ale za sprawą dopisku Pro nieco od niego lepszym. Producent dodał bowiem odporność przed naporem wody o ciśnieniu nawet 5 ATM, co zdecydowanie przyda się użytkownikom, którzy lubią sobie popływać. Dla porównania, pierwowzór spełnia jedynie wymagania standardu IP68. Opaska będzie się też mogła synchronizować z aplikacją Speedo On.

Gear Fit 2 Pro będzie opaską dla jeszcze bardziej wymagających fanów aktywności fizycznej 21
Samsung Gear Fit 2 Pro (fot. VentureBeat)

Gear Fit 2 Pro sprawdzi się również jako idealny kompan do ćwiczeń z uwagi na fakt, że ma wspierać obsługę Spotify, w tym także odsłuch piosenek w trybie offline. Nie zabraknie także GPS-u (Gear Fit 2 też jest w ten moduł wyposażony). Niemałym udogodnieniem będzie i to, że pasek w opasce ma klamrę podobną do tych, jakie spotykamy w klasycznych zegarkach. Dzięki temu powinna się mocno trzymać na nadgarstku i nie spaść z niego nawet podczas bardzo intensywnego treningu.

Gear Fit 2 Pro działać ma oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen (jak Gear Fit 2). Wearable ma być kompatybilne zarówno z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida, jak i iOS. Cena nie jest jeszcze znana, aczkolwiek należy się spodziewać, że opaska będzie droższa niż jej pierwowzór, który w Polsce kosztował na start 799 złotych.

Źródło: VentureBeat