Reklama

2021 będzie rokiem składanych smartfonów? Sam Samsung ma ich zaprezentować aż trzy

Składane smartfony, obecnie, są tylko rynkową ciekawostką. Wiele wskazuje jednak na to, że producenci mają zamiar to zmienić i to już w najbliższym czasie. Bardzo ambitne plany, związane z rozwojem składanych smartfonów, ma, między innymi, Samsung.

Reklama

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, w 2021 roku, firma Samsung ma zamiar wprowadzić aż trzy modele składanych smartfonów, w tym jeden za rozsądną cenę. Pogłoski mówią, że Koreańczycy są na tyle zdeterminowani, by w imię szybszego rozwoju tego segmentu rynku poświęcić flagową, a co ważniejsze, bardzo lubianą serię Galaxy Note.

Na pierwszy ogień – Samsung Galaxy Z Fold Lite

Pierwszym składanym smartfonem, jaki w 2021 roku może zaprezentować Samsung, ma być tańsza wersja obecnie sprzedawanego Galaxy Z Fold 2 – Galaxy Z Fold Lite. Zgodnie z przewidywaniami, smartfon ma zadebiutować już w pierwszym kwartale 2021 roku. Jego wewnętrzny ekran ma mieć przekątną 7 cali, a zewnętrzny, 4 cale.

Mniejsza nowość – Samsung Galaxy Z Flip 2

W przyszłym roku, odświeżenia ma doczekać się również inny składany smartfon Samsunga – Samsung Galaxy Z Flip. Analitycy przewidują, że zostanie wyposażony w ekran wewnętrzny o przekątnej 6,7 cala, a zewnętrzny będzie miał przekątną 3 cale. To znacznie więcej niż w przypadku tegorocznego modelu (1,1 cala). Dzięki temu zabiegowi, najprawdopodobniej, Galaxy Z Flip 2 upodobni się, pod względem funkcjonalności ekranu zewnętrznego, do Motoroli RAZR 5G. Jego premiera odbędzie się, najprawdopodobniej, w trzecim kwartale 2021 roku.

Technologiczna czołówka – Samsung Galaxy Z Fold 3

Kolejnym składanym smartfonem Samsunga, który ma zadebiutować w trzecim kwartale przyszłego roku, jest Samsung Galaxy Z Fold 3. To urządzenie ma być prawdziwym pokazem możliwości inżynierów Samsunga, dlatego wyposażone zostanie w absolutnie najświeższe technologie. Poza składanym ekranem, Galaxy Z Fold 3 będzie wyposażony w kamerkę ukrytą pod wyświetlaczem, oraz wsparcie dla rysika S Pen. Podobnie jak Galaxy Z Fold Lite, Galaxy Z Fold 3 będzie miał wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 7 i 4 cali.

Przewidywana data premiery, dotychczas kojarzona właśnie z serią Galaxy Note, mnoży wątpliwości sympatyków marki co do tego, czy istotnie seria Z zastąpi Note.

Jestem jednak daleki od wyciągania takich wniosków już na tym etapie. Prawdę powiedziawszy, nie wyobrażam sobie sytuacji, w której składane smartfony będą rozwijane zamiast, a nie obok Notatników. Mam jednak świadomość, że pracownicy Samsunga mają znacznie bardziej rozległą wiedzę w tym zakresie, a decyzja co do przyszłości Galaxy Note zostanie podjęta po szczegółowej analizie rynku.

Jak będzie? Przekonamy się już wkrótce.