2021 będzie rokiem składanych smartfonów? Sam Samsung ma ich zaprezentować aż trzy

Składane smartfony, obecnie, są tylko rynkową ciekawostką. Wiele wskazuje jednak na to, że producenci mają zamiar to zmienić i to już w najbliższym czasie. Bardzo ambitne plany, związane z rozwojem składanych smartfonów, ma, między innymi, Samsung.

Reklama

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami, w 2021 roku, firma Samsung ma zamiar wprowadzić aż trzy modele składanych smartfonów, w tym jeden za rozsądną cenę. Pogłoski mówią, że Koreańczycy są na tyle zdeterminowani, by w imię szybszego rozwoju tego segmentu rynku poświęcić flagową, a co ważniejsze, bardzo lubianą serię Galaxy Note.

Na pierwszy ogień – Samsung Galaxy Z Fold Lite

Pierwszym składanym smartfonem, jaki w 2021 roku może zaprezentować Samsung, ma być tańsza wersja obecnie sprzedawanego Galaxy Z Fold 2 – Galaxy Z Fold Lite. Zgodnie z przewidywaniami, smartfon ma zadebiutować już w pierwszym kwartale 2021 roku. Jego wewnętrzny ekran ma mieć przekątną 7 cali, a zewnętrzny, 4 cale.

Reklama

Mniejsza nowość – Samsung Galaxy Z Flip 2

W przyszłym roku, odświeżenia ma doczekać się również inny składany smartfon Samsunga – Samsung Galaxy Z Flip. Analitycy przewidują, że zostanie wyposażony w ekran wewnętrzny o przekątnej 6,7 cala, a zewnętrzny będzie miał przekątną 3 cale. To znacznie więcej niż w przypadku tegorocznego modelu (1,1 cala). Dzięki temu zabiegowi, najprawdopodobniej, Galaxy Z Flip 2 upodobni się, pod względem funkcjonalności ekranu zewnętrznego, do Motoroli RAZR 5G. Jego premiera odbędzie się, najprawdopodobniej, w trzecim kwartale 2021 roku.

Technologiczna czołówka – Samsung Galaxy Z Fold 3

Kolejnym składanym smartfonem Samsunga, który ma zadebiutować w trzecim kwartale przyszłego roku, jest Samsung Galaxy Z Fold 3. To urządzenie ma być prawdziwym pokazem możliwości inżynierów Samsunga, dlatego wyposażone zostanie w absolutnie najświeższe technologie. Poza składanym ekranem, Galaxy Z Fold 3 będzie wyposażony w kamerkę ukrytą pod wyświetlaczem, oraz wsparcie dla rysika S Pen. Podobnie jak Galaxy Z Fold Lite, Galaxy Z Fold 3 będzie miał wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 7 i 4 cali.

Przewidywana data premiery, dotychczas kojarzona właśnie z serią Galaxy Note, mnoży wątpliwości sympatyków marki co do tego, czy istotnie seria Z zastąpi Note.

Jestem jednak daleki od wyciągania takich wniosków już na tym etapie. Prawdę powiedziawszy, nie wyobrażam sobie sytuacji, w której składane smartfony będą rozwijane zamiast, a nie obok Notatników. Mam jednak świadomość, że pracownicy Samsunga mają znacznie bardziej rozległą wiedzę w tym zakresie, a decyzja co do przyszłości Galaxy Note zostanie podjęta po szczegółowej analizie rynku.

Jak będzie? Przekonamy się już wkrótce.