Samsung Galaxy View 2 (fot. AT&T)

Samsung Galaxy View 2 ujawniony: ogromny tablet z ekranem 17,3 cala

Pamiętacie memy, w których przyszły Samsung Galaxy S przedstawiany był jako smartfon o wielkości telewizora? Takich smartfonów jeszcze nie ma na rynku i raczej nie powstaną, ale tablety zbliżające się do małych telewizorów już są dostępne. Właśnie poznaliśmy Galaxy View 2, czyli naprawdę duży tablet Samsunga.

Samsung Galaxy View 2 – specyfikacja

Firma AT&T ujawniła informacje o nowym tablecie Samsunga. Wyposażono go w imponujący wyświetlacz o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli). Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Exynos 7884, który zbudowany jest z dwóch wydajniejszych rdzeni 1,6 GHz i czterech taktowanych zegarem 1,35 GHz.

Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 64 GB na dane z opcją dołożenia kolejnych gigabajtów za pomocą karty microSD (maksymalnie do 400 GB). Na pokładzie znalazło się jeszcze 3 GB RAM. Przednia kamerka ma rozdzielczość 5 Mpix i przeznaczona jest głównie do prowadzenia wideorozmów. Oczywiście jeśli ktoś zechce zrobić sobie selfie z użyciem 17,3-calowego tabletu, to jak najbardziej będzie to możliwe.

https://youtu.be/eI8pD5UV4T8

W środku musiał znaleźć się odpowiedni akumulator, który mimo ogromnego ekranu, zapewni zadowalający czas pracy na jednym ładowaniu. Galaxy View 2 wyposażono w baterię o pojemności 12000 mAh. Całość działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo. Połączenie z internetem może odbywać się z użyciem sieci Wi-Fi, a także sieci komórkowej LTE. Wymiary obudowy wynoszą 41,7×26,3×1,73 cm.

Samsung Galaxy View 2 będzie sprzedawany w amerykańskiej sieci AT&T w miesięcznym abonamencie – 37 dolarów przez 20 miesięcy, co w ostatecznym rozrachunku przekłada się na 740 dolarów.

Poprzednik był jeszcze większy

Nie jest to pierwszy duży tablet w ofercie Samsunga. Pierwsza generacja Galaxy View, która została wprowadzona na rynek w 2015 roku, została wyposażona w aż 18,4-calowy ekran. Wymiary wynoszą 45,18×27,58×1,19 cm, a całość waży 2,65 kg. Do czego więc tak duży i niezbyt poręczny tablet? Chociażby do oglądania filmów i seriali. W końcu zarówno pierwszy Galaxy View, jak i druga generacja, ma nóżkę umożliwiająca wygodne postawienie tabletu na twardej powierzchni.

Polecamy także:

Nie tylko Galaxy Note 9 – inne urządzenia Samsunga także w Trybie Promo

źródło: Engadget, Droid Life