Samsung Galaxy Tab z WiFi (bez 3G) niebawem na rynku

Większość z nas miała wielką nadzieję, że podczas targów CES 2011 Samsung zaprezentuje następcę Galaxy Tab. Choć wydarzenie to potrwa do niedzieli i teoretycznie jest szansa na jego pojawienie się, to raczej nie ma co na to liczyć – w końcu od jego rynkowej premiery nie minęło zbyt dużo czasu. Jakkolwiek by nie było, Samsung potwierdził, że wkrótce pojawi się w sprzedaży Galaxy Tab z WiFi (a bez 3G).

I to będzie jedyna, podstawowa różnica pomiędzy starym Galaxy Tab a nowym. W modelu zaprezentowanym w zeszłym roku znalazło się 3G, a w ogłoszonym teraz 3G nie ma – jest to wersja wyłącznie z WiFi, co powinno znacznie obniżyć jego cenę.

Samsung Galaxy Tab z WiFi pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Jego cena nie została ujawniona. Można się jednak spodziewać, że będzie tańszy od Galaxy Tab z 3G, który obecnie można nabyć od 2355 złotych (ceneo).

Dla przypomnienia, najważniejsze dane ze specyfikacji Samsunga Galaxy Tab, to 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor Hummingbird o taktowaniu 1GHz, Android 2.2 i dostęp do Android Market.

źródło