Samsung Galaxy Tab S3 nie będzie tylko tabletem - chce aspirować do miana hybrydy 18
Samsung Galaxy Tab S3 instrukcja obsługi

Samsung Galaxy Tab S3 nie będzie tylko tabletem – chce aspirować do miana hybrydy

Rynek tabletów z roku na rok (chociaż tak właściwie to nawet z kwartału na kwartał) się kurczy, podczas gdy rozwiązania hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Producenci też to zauważają i podejmują odpowiednie kroki, aby się dostosować. Samsung także nie jest ślepy – dowodem na to będzie Galaxy Tab S3.

Do sieci wyciekły właśnie screeny z instrukcji obsługi tego modelu. Choć nie jest ich wiele (bo zaledwie dziewięć), to zdradzają bardzo dużo na temat Galaxy Tab S3. Po pierwsze, urządzenie nie będzie „typowym” tabletem. Samsung bowiem zaprojektował na lewej (patrząc od przodu) krawędzi złącze magnetyczne, za pomocą którego użytkownik może podłączyć fizyczną klawiaturę.

A to oznacza, że nadchodzącej nowości bliżej będzie do hybrydy niż do tabletu. Z drugiej strony wątpliwe, żeby Samsung dołączał ją do zestawu sprzedażowego, więc de facto Galaxy Tab S3 wciąż w wielu przypadkach pozostanie jedynie tabletem – wszystko zależy od tego, ile osób zdecyduje się dokupić dedykowaną klawiaturę.

Kolejną nowością w Galaxy Tab S3 będzie wsparcie dla obsługi S Penem. Użytkownicy dostaną do dyspozycji dokładnie takie same funkcjonalności, jak w przypadku choćby Galaxy Note 7, czyli możliwość pisania notatek na wygaszonym ekranie oraz rozbudowane gesty powietrzne.

Niestety, wnioskując po załączonych do instrukcji obsługi rysunkach, w Galaxy Tab S3 nie znajdzie się dedykowany „slot” na S Pena. A to oznacza, że podobnie jak w przypadku klawiatury, także i jego najprawdopodobniej trzeba będzie dokupić osobno.

Według dotychczasowych doniesień, Galaxy Tab S3 zadebiutuje na targach MWC 2017. Tablet oferowany ma być tylko w jednym rozmiarze (9,6 lub 9,7 cala – pojawiają się różne wersje). Na jego wyposażeniu znajdzie się m.in. czterordzeniowy Snapdragon 820 z Adreno 430, 4GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, aparaty 13 Mpix (tył) i 5 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, USB Typu C, GPS, żyroskop i opcjonalnie LTE. Urządzenie będzie działało pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z interfejsem Grace UX, który miał swoją premierę razem z Galaxy Note 7.

Źródło: Galaxy Club przez SamMobile