Samsung Galaxy Tab S2 jeszcze cieńsze od pierwszej generacji Tab S i iPada Air 2? | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab S2 jeszcze cieńsze od pierwszej generacji Tab S i iPada Air 2?

Dołącz do dyskusji 0

Oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 nie zapomnę do końca życia. Ale nie dlatego, że była tak powalająca, że zapierała dech w piersiach, a przez fakt, że odbywała się w Nowym Jorku i było mi dane w niej uczestniczyć. I choć od ich premiery minęło dopiero osiem miesięcy, koreański koncern już szykuje ich następców. Z najnowszych informacji wynika, że druga generacja urządzeń będzie jeszcze cieńsza od pierwszej. I od iPada Air 2.

Pierwsza generacja tabletów Galaxy Tab S, 8.4 i 10.5, miała grubość 6,6 mm, podczas gdy iPad Air 2 – 6,1 mm. Nie jest jasne, jak cienkie obudowy będą zastosowane w drugiej generacji „eSki”, ale najprawdopodobniej Samsung postara się zejść poniżej 6 mm, a jeśli faktycznie tak się stanie, będą to jedne z najcieńszych tabletów dostępnych na rynku (po Venue 8 7000 – 6 mm).

Na chwilę obecną nie wiadomo jak będą wyglądały nadchodzące tablety Samsunga, ale wiele wskazuje na to, żę będą miały ramkę wykończoną aluminium. Nie obraziłabym się, gdyby wyglądały podobnie do Galaxy Tab S pierwszej generacji – moim zdaniem ich wzornictwo jest bardzo w porządku.

Spekuluje się, że druga generacja Samsung Galaxy Tab S będzie oferowała dwa tablety o przekątnej 8″ i 9,7″, a to oznacza, że ich ekrany będą miały proporcje 4:3. Dotychczas mieliśmy do czynienia z 16:10 na przekątnej 8,4″ i 10,5″.

Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już pierwszego marca podczas konferencji Samsunga na MWC 2015 w Barcelonie.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona