Ważne

Dell Venue 8 7000 wyceniony i dostępny w listopadzie

Dell Venue 8 7000 to bez wątpienia jeden z ciekawszych tabletów w ostatnim czasie. Został zaprezentowany na Intel Developer Forum.

Nie bez powodu jest reklamowany jako najcieńszy tablet na świecie, bowiem mając zaledwie 6 mm grubości wyprzedza iPada Air 2, który ma 6,1 mm.

Oprócz wyróżniającej go smukłości, nie ma się czego wstydzić pod względem specyfikacji. Wewnątrz znajduje się procesor Intel Atom Marrifield o taktowaniu 2,3 GHz. Natomiast ekran ma przekątną 8,4-cala, został wykonany w technologii OLED, a jego rozdzielczość to QHD.

Najciekawsze w Venue 8 7000 jest jednak to, że jako pierwszy oferuje technologię Intel RealSense. Chodzi w niej o to, że aparat widzi głębię. Technicznie tablet ma 8-megapikselowy aparat, który do pomocy ma dwie kamerki rejestrujące obraz w jakości Full HD.

Przechodząc do meritum, Dell Venue 8 7000 na amerykańskim rynku został wyceniony na 499 dolarów. Czy jest to dobra cena? Nie jest na pewno wygórowana, ale w identycznej cenie można już dostać wspomnianego iPada Air 2 w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Póki co nie wiemy jeszcze czy tablet będzie dostępny na innych, niż amerykański, rynkach.

Komentarze

 • QuiZ-

  oled + qhd można się jarać :P

 • DiamondBack

  Ale ipad ma iosa i znaczek jabłka na obudowie więc nawet gdyby był dużo tańszy to wybrałbym della. Ogólnie mam mega pozytywną opinię o firmie Dell.

 • Jakiej pojemności jest bateria?

 • Jacek.P

  Gdybym miałbym wybierać między IPadem Air 2 a Venue 8, to zdecydowanie wybrałbym tego drugiego.

  • Adam

   Podaj jakiś sensowny powód.

   • pl

    nie jest pedałem, potrzebuje tabletu do pracy a nie tylko do instalowania aplikacji do pioerdzenia, oglądanie web aha i jeszcze lajkowania na FB, to te najważniejsze ale znajdzie się wiele więcej z prostej przyczyny aple nie produkuje urządzeń funkcjonalnych nigdy tego nie robilo.

 • tommyd

  6mm grubości oznacza brak baterii

 • agarvaen

  Muszę go mieć ]:-)

 • Romario997

  A czy będzie wersja z Windą8.1?

 • pol0303

  Witajcie, obserwuje rynek tabletów już jakieś pół roku i powiem szczerze, że jak już coś fajnego znajdę (np lenovo yoga 2 tablet 10- chciałem kupić lub samsung galaxy s8) to teraz znowu coś nowego :P Fajne to jest, że są coraz lepsze. Procesory intela to prawdziwa siła i gwarancja mocy. Teraz każdy prawie ma 2gb ram i dobry IPS. Pozostaje kwestia pamięci wew bo to ona ma duży wpływ na udaną prace całości. Drugim bardzo ważnym kryterium jest bateria :) Ja tak sobie myślę, że poczekam jakieś pół roku aż trochę stanieją obecne, bo one są już mocne i tak naprawdę więcej nie trzeba :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona