Samsung Galaxy Tab S będzie mieć czytnik linii papilarnych

Samsung Galaxy Tab S 1

W ostatnich dniach najbardziej wyczekiwane tablety to zdecydowanie te od Samsunga z wyświetlaczami Super AMOLED. Galaxy Tab S, bo tak mają się nazywać, poznamy 12 czerwca, ale do tego czasu na pewno pojawi się jeszcze masa informacji. Ostatnio nawet wyciekły przewidywane ceny za te urządzenia i jak już wiemy tanio nie będzie. Jednak czego jeszcze możemy spodziewać się po tych produktach?

Do sieci trafiło kilka slajdów i możemy na nich zobaczyć między innymi Magazine UX. Jednak ważniejszą są dwie inne funkcje: tryb oszczędzania energii oraz czytnik linii papilarnych. Obydwie są już dobrze znane użytkownikom Galaxy S5. Dzięki pierwszej ekran stanie się czarno-biały, a większość funkcji zostanie wyłączona. Jak widać na obrazku 35% baterii ma wtedy starczyć na mniej więcej 7 godzin i 20 minut pracy. Druga to czytnik linii papilarnych, dzięki któremu będziemy mogli odblokowywać tablet poprzez przyłożenie palca do przycisku home.

Tablety Galaxy Tab S mają mieć ekrany 10,5 oraz 8,4 cala o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 8-rdzeniowe procesory Samsunga Exynos 5, 3 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8-megapikselowe aparaty. Od samego początku będą prawdopodobnie pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat. Takie specyfikacje potwierdza ostatnia wizyta Samsunga SM-T700 w AnTuTu.

Jeśli chodzi o ekrany Super AMOLED to chyba większość z Was zgodzi się ze mną, że jest to dobra decyzja. Tryb oszczędzania energii również, ale po co na siłę upychać w nim czytnik linii papilarnych? Jest to ciekawe rozwiązanie i sam jeszcze jakiś czas temu byłem nim zachwycony w iPhone, ale teraz stwierdzam, że niekoniecznie potrzebne.

Źródło