Odporny Samsung Galaxy Tab Active 2 już jest. Nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie, ale jest

Po kilku przeciekach dotyczących specyfikacji i funkcji: jest. Samsung Galaxy Tab Active 2 pojawił się na holenderskiej stronie Samsunga, a w europiejskich sklepach rozgości się pod koniec listopada. Cena, która będzie widniała obok tego wytrzymałego tabletu to 500 euro.

Reklama

Najważniejszym, co dotyczy nowego tabletu Samsunga jest to, jak bardzo wytrzymałym urządzeniem ma być. Z obudową odznaczoną wojskowym certyfikatem MIL-STD-810 oraz ochroną przed wodą i kurzem (IP68) nie straszne mu żadne przygody. Wstrząsy, upadki, kurz czy beczka pełna wody nie stanowią przeszkody dla Galaxy Tab Active 2.

Reklama

 

Dużo z wcześniejszych doniesień okazało się prawdą. Na przykład obecność asystenta głosowego Bixby, jak też wsparcie dla rysika S Pen, który jest dołączany do zestawu. W obudowie znalazło się dla niego specjalne miejsce, gdzie piórko można schować. Pod ekranem znajduje się przycisk fizyczny ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych oraz dwa przyciski nawigacyjne. Wyświetlacz da się obsługiwać w rękawiczkach i w sytuacji, gdy mamy mokre dłonie. Brzmi jak bardzo dobry kompan na wycieczki!

Tabletem będzie się dało zrobić zdjęcie: posłuży do tego główny 8-megapikselowy aparat z autofocusem, ewentualnie przednia kamerka 5 Mpix. Tab Active 2 będzie działał pod kontrolą Androida 7.1 Nougat, który rozdysponuje energię płynącą z wymiennego akumulatora o pojemności 4450 mAh.

Polegając na czujnikach: żyroskopie i kompasie, tablet zaoferuje pewne funkcje rozszerzonej rzeczywistości. Może się to przydać podczas szkolenia pracowników lub być wykorzystywane na tysiąc innych sposobów.

Skrócona specyfikacja obejmuje wyświetlacz LCD 8 cali, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor Exynos 7880 (1,6 GHz), 3 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD (do 256 GB). Z łącznością nie powinno być problemu: tablet wyposażono w moduły Wi-Fi, Bluetooth 4.2, NFC czy model LTE (jest też wariant z samym Wi-Fi). Baterię naładujemy przez port USB typu C.

Co ciekawe, Samsung Galaxy Tab Active 2 trafi najpierw do Europy oraz Ameryki Łacińskiej, a dopiero później pojawi się w Azji i Stanach zjednoczonych. Zobaczymy jak będzie z dostępnością tego modelu w Polsce.

 

źródło: Gizchina, PhoneArena