Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus z aktualizacją oprogramowania (Android 4.0.4) | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus z aktualizacją oprogramowania (Android 4.0.4)

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiejszy dzień upływa pod znakiem aktualizacji i nowości związanych z oprogramowaniem. Cieszy nie to niezmiernie, albowiem system operacyjny – a raczej jego przestarzała wersja – jest bolączką wielu nowoczesnych tabletów internetowych. Miodem na me serce jest widok udostępnienia aktualizacji, szczególnie gdy jej autorem jest Samsung, producent znany z tendencji do szybkiego zapominania o własnych produktach (choć to może się zmienić).

Ojczystą miłością został obdarzony model Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus (GT-P6200), który otrzymał nową wersję oprogramowania o numerze Android 4.0.4, czyli Ice Cream Sandwich. W chwili obecnej aktualizacja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, lecz najprawdopodobniej wkrótce będzie ją można pobrać na całym świecie.

Aby sprawdzić dostępność aktualizacji, trzeba włączyć Wi-Fi i dać tabletowi chwilę na połączenie się z serwerem producenta. Nowa wersja systemu oferowana jest OTA (over-the-air), czyli jej instalacja nie wymaga podłączenia do komputera. Lista zawartych w niej nowości jest bardzo długa. Najważniejsze z nich do większa prędkość działania i stabilność, dłuższy czas pracy na baterii, kilka dodatków do interfejsu użytkownika, zaawansowane ustawienia, kompatybilność z przeglądarką Google Chrome i wiele innych.

Gwoli przypomnienia, podobną aktualizację oprogramowania otrzymał tablet Samsung Galaxy Tab 7.7. Jej recenzję znajdziecie w tym wpisie.

Dzięki za informację, Michał!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona