Samsung Galaxy Tab 3 Lite także w wersji dla dzieci. Poznajcie SGT3L Kids Edition

Ostatnio informowaliśmy, że Samsung Galaxy Tab 3 Lite będzie dostępny w nowych wersjach kolorystycznych. Jak się jednak okazuje, Samsung nie ogranicza wyboru użytkowników tylko do modeli głównych i ich wariantów kolorystycznych: koreański producent w niektórych urządzeniach instaluje oprogramowanie specjalnie dostosowane do konkretnych odbiorców. Tak właśnie ma stać się w przypadku Samsunga Galaxy Tab 3 Lite Kids Edition, który – jak sama nazwa wskazuje – będzie po prostu wersją tabletu przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach sprzętu mobilnego.

Samsung Galaxy Tab 3 Lite w wersji Kids Edition ma być dostępny w różowej oraz niebieskiej wersji kolorystycznej (odpowiednio dla dziewczynek oraz dla chłopców? Kto wie…). Specyfikacja tabletu nie zostanie zmieniona. Urządzenie wyróżniać ma się oprogramowaniem, które ma zostać dokładnie przystosowane do tego, by wygodnie i pożytecznie mogły korzystać z niego najmłodsze osoby. Android preinstalowany w Galaxy Tabie ma zostać wyposażony w specjalny tryb „dla dzieci”, po przełączeniu na który obsługa tabletu ma zostać uproszczona. Interfejs będzie mniej skomplikowany, ułatwiony będzie dostęp do aplikacji edukacyjnych czy też tych umożliwiających czytanie książek, zaś rodzice uzyskają dostęp do zarządzania uprawnieniami do treści. W ten sposób Samsung chce przekonać potencjalnych klientów-rodziców, że jego produkt sprawdzić się może w gospodarstwie domowym w rękach każdego użytkownika. Podobne rozwiązanie zastosowano w Galaxy Tab 3 7.0 Kids.

Wiadomo, że Samsung Galaxy Tab 3 Lite Kids Edition zagości na rynku chińskim jeszcze w marcu. Kiedy trafi na rynki zachodnie? Niestety, na te informacje musimy jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy Tab 3 Lite to tablet z ekranem o przekątnej 7 cali i rozdzielczością 1024×600 pikseli, dwurdzeniowym procesorem o zegarze 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Jego cena oscyluje w granicach 500 złotych. Nie wiemy jeszcze, jakiej kwoty zażyczy sobie producent za wersję przygotowaną dla dzieci.

Źródło