Samsung Galaxy Tab 3 V

Samsung Galaxy Tab 3 doczekał się kolejnego wariantu

Dzisiaj Samsung zrobił sporo zamieszania wokół swojej nowej linii tabletów Galaxy Tab A, o których więcej przeczytacie we wpisie Kasi. Co ciekawe, niedawno Koreańczycy zaprezentowali w Malezji odświeżoną wersję swojego już stosunkowo wiekowego urządzenia, czyli Tab 3 Lite i Neo. Czy nowy wariant doczekał się znaczących modernizacji względem poprzedników?

Samsung Galaxy Tab 3 V, bo o nim właśnie mowa, to typowy tablet z niższej półki, którego specyfikacja nikogo nie powali na kolana. Moc obliczeniową dostarcza czterordzeniowy układ Spreadtrum z 4 rdzeniami o maksymalnym taktowaniu 1,3 GHz. Oprócz tego na jego pokładzie znalazło się miejsce dla: 1 GB pamięci operacyjnej, przedniego aparatu 2 Mpix, 8 GB pamięci wbudowanej oraz slotu dla kart microSD. (Nie)stety producent nie zdecydował się na zamontowanie tylnej matrycy.

Sam ekran pozostał niezmieniony względem poprzednika i dalej ma mocno przeciętne parametry. Siedmiocalowy ekran został wykonany w starej technologii TN i ma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Przynajmniej w aspekcie zagęszczenia pikseli na cal nie wypada gorzej od przedstawicieli nowej serii Tab A. Na jego pokładzie będzie preinstalowany Android 4.4 KitKat, który zostanie uzupełniony o nakładkę TouchWiz.

Za zasilanie tabletu odpowiada bateria 3600 mAh. Warto wspomnieć, że nowy model ma radio FM, Wi-Fi b/g/n oraz – co w tym wszystkim niezwykle – slot na kartę SIM. Uważam, że może to być ciekawe urządzenie. Szkoda jedynie, że „wyróżnia” się dosyć marną specyfikacją na tle bezpośrednich rywali. Ratunkiem w tej kwestii może być cena – ponad 135 dolarów. W Polsce możemy spodziewać się kwoty rzędu 500-600 zł, jeżeli kiedykolwiek trafi na nasz rynek.

Sądzę, że Samsung powinien zaprzestać wypuszczania niezliczonej ilości podobnych do siebie urządzeń. Mam nadzieję, że wraz z wprowadzeniem nowych serii z literami w nazwie, zapowiedzi firmy o zmniejszeniu liczby produktów, okażą się prawdziwe.

Co sądzicie o odświeżonym wariancie Taba 3?

Aktualizacja (23.03.2015):

Na oficjalnej stronie Samsunga pojawiły się szczegóły dotyczące aparatu – jednak jest: 2 Mpix.

my_SM-T116N-Galaxy-tab-3-v