Samsung Galaxy Tab 2 10.1 na rynku później, ale z większą mocą (czterordzeniowym Exynosem) - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 na rynku później, ale z większą mocą (czterordzeniowym Exynosem)

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Tab 2 10.1 na rynku później, ale z większą mocą (czterordzeniowym Exynosem) Nowości Samsung

Swego czasu wydawało mi się, że powoli zaczynam rozumieć politykę Samsunga dotyczącą rynku tabletów internetowych. Ale faktycznie, wyłącznie mi się wydawało. Na targach MWC 2012 w Barcelonie koreański koncern zaprezentował trzy urządzenia: Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 2 10.1 oraz Galaxy Tab 2 7.0, które wyglądały jak finalne produkty i wiele wskazywało na to, że niebawem trafią do sprzedaży. I trafią, ale nieco odmienione.

Ostatnio bowiem na temat wspomnianych urządzeń pojawia się coraz więcej ciekawych informacji. Z najnowszych wynika, że premiera Samsunga Galaxy Tab 2 10.1 zostanie opóźniona, bo koncern zmienił zdanie dotyczące zastosowanego w nim procesora. Zamiast dwurdzeniowej jednostki, ma do niego trafić czterordzeniowa – będzie nim nadchodzący autorski Exynos 4412. Redakcja NetbookNews donosi, że nazwa kodowa modelu, to Espresso 10 – i jeśli to prawda, rozwiązuje nam się zagadka. Ale co w takim razie z Galaxy Tab 2 7.0? Wygląda na to, że ten tablet – jako jedyny z trójki z MWC 2012 – bez zmian trafi na rynek (22 kwietnia w Stanach).

Taki ruch ze strony Samsunga uważam za bardzo dobry – lepiej poczekać kilka tygodni na rynkową premierę modelu i otrzymać tablet, który będzie mógł rywalizować wśród propozycji pozostałych producentów niż mieć sprzęt od razu, który od konkurencji nie różni się niczym (no dobra, nieco to uprościłam, ale wiadomo o co chodzi).

Co ciekawe, podobne informacje pojawiły się kilka dni temu na temat Samsunga Galaxy Note 10.1. Ale to dobrze – obecnie na rynku jest tylko kilka urządzeń z czterordzeniowymi procesorami, w dodatku wszystkie z jednostkami Nvidii (Tegra 3). Wraz z tabletami Samsunga poczujemy swego rodzaju powiew świeżości, którym będzie czterordzeniowy Exynos.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona