Samsung Galaxy Tab 10.1 od marca w sprzedaży - za 699€ 18

Samsung Galaxy Tab 10.1 od marca w sprzedaży – za 699€

Samsung Galaxy Tab 10.1 od marca w sprzedaży - za 699€ 19

Ledwo poznaliśmy cenę HTC Flyer’a, a już dotarły do nas informacje na temat kolejnego oczekiwanego tabletu czekającego na wprowadzenie do sprzedaży. Samsung Galaxy Tab 10.1 znajdzie się w ofercie portugalskiego Vodafone już w marcu, w cenie 699 euro. Kwota ta wydaje się wysoka, ale nie wyższa od cen podobnych urządzeń konkurencji.

Dlaczego tablet trafi akurat do portugalskiego Vodafone’a, a nie angielskiego? Nie wiadomo, być może ta tajemnica wyjaśni się w najbliższych tygodniach.

Samsung Galaxy Tab 10.1 to następca dość popularnego modelu Galaxy Tab. Różni się od poprzednika przede wszystkim wielkością ekranu (wykonanego w technologii TFT), która – jak wskazuje na to nazwa urządzenia – wynosi aż 10.1 cali i ma rozdzielczość 1280×800 pikseli. Poza tym tablet ma ulepszone podzespoły: dwurdzeniowy chip Nvidia Tegra 2 oraz dwie kamery (odpowiednio 2 i 8 megapikseli), a dostępny będzie w dwóch wersjach: 16 i 32GB. Całość pracuje pod kontrolą Androida Honeycomb.

Teraz trzeba tylko czekać na oficjalną datę premiery nowego Taba. Miejmy nadzieję, że do tego czasu Samsung nie podwyższy ceny urządzenia.