Samsung Galaxy Tab 10.1 powoli zmierza do Polski

Opóźnienia w rynkowych premierach tabletów w Polsce są już na porządku dziennym. W zeszłym roku kilka miesięcy czekaliśmy na wprowadzenie do sprzedaży iPada pierwszej generacji, a w tym popis dał Asus, którego dziecko – Eee Pad Transformer – trafił na półki sklepowe w naszym kraju ze sporym opóźnieniem. Okazuje się, że do tego grona dołącza kolejny producent – Samsung. Jakiś czas temu przedstawiciele polskiego oddziału firmy zapowiadali, że będzie go można kupić już pod koniec czerwca. Jak widzicie, jest końcówka lipca, a o tablecie głucho… Do dziś – bowiem pojawiły się pierwsze znaki, że Galaxy Tab 10.1 w końcu zobaczymy w sklepach.

W internetowym sklepie Komputronika pojawił się Samsung Galaxy Tab 10.1 w przedsprzedaży, a to oznacza, że już niebawem będzie go można normalnie kupić – a przynajmniej mamy taką nadzieję… Cena tabletu, jak już wcześniej informowaliśmy, to 2299 złotych za wersję z 3G i 16GB pamięci wewnętrznej.

Za te pieniądze otrzymujemy urządzenie, które parametrami technicznymi praktycznie nie różni się od pozostałych tabletów dostępnych na rynku, pracujących w oparciu o Androida Honeycomb (Komputronik informuje, że w wersji 3.0). Przypomnę tylko, że na jego pokładzie znajdziemy dwurdzeniową Tegrę 2 o taktowaniu 1GHz, ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 3 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix.

2299 złotych to nie jest mało. Ktoś się jednak mimo wszystko skusi?

Dzięki wszystkim za podesłany link!