Znamy wynik Galaxy S9+ w AnTuTu. Jak myślicie, pobił Xiaomi Mi Mix 2S? | Tabletowo.pl

Znamy wynik Galaxy S9+ w AnTuTu. Jak myślicie, pobił Xiaomi Mi Mix 2S?

Dołącz do dyskusji 0

Chociaż spora część osób zacięcie deklaruje, że nie jest fanem cyferek z AnTuTu, to w rzeczywistości większość chętnie na nie zerka, co wnioskuję po liczbie komentarzy pod artykułami, w których poruszamy tę kwestię. Tym razem w bazie benchmarku pojawił się Samsung Galaxy S9+. Niedawno odnaleziono w niej także Xiaomi Mi Mix 2S. Jak myślicie, który ze smartfonów wypadł lepiej?

Zanim jednak przejdę do kwestii wyniku, wypada mi odnotować, że AnTuTu przedstawiło również część specyfikacji Galaxy S9+. To standardowa procedura, lecz trzeba zaznaczyć, że jest to wersja, przeznaczona na rynek chiński i amerykański, ponieważ jest napędzana przez ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm LPP) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630.

Oprócz tego, AnTuTu podaje, że Galaxy S9+ ma wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+, a dokładniej 2220×1080 pikseli, co przekłada się na proporcje 18,5:9 i 398 ppi. Najpewniej mamy tu jednak powtórkę z rozrywki i to domyślnie ustawiona rozdzielczość z możliwością zwiększenia jej do QHD+, czyli 2960×1440 pikseli, co wówczas przełoży się na 531 ppi.

Pozostałe elementy specyfikacji, wymienione przez AnTuTu, to 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz system operacyjny Android 8.0.0 Oreo. Swoją drogą szkoda, że Samsung nie preinstaluje od razu Androida 8.1 Oreo, jednakże w sumie mogliśmy się tego spodziewać, ponieważ wszyscy doskonale wiedzą, jak to bywa w przypadku tego producenta.

Samsung Galaxy S9 Plus z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 w AnTuTu (fot. Weibo)

Jak widzicie powyżej, Galaxy S9+ wykręcił w AnTuTu 265267 punktów. To zacny wynik, lecz czy na tyle, aby pokonać Xiaomi Mi Mix 2S, który został przetestowany wcześniej? Cóż, fani Samsunga się rozczarują (a Xiaomi ucieszą), ponieważ propozycja chińskiego producenta uzyskała w teście 270461 punktów, czyli ~5200 więcej. Niewykluczone jednak, że wersja z Exynosem 9810 pozamiata ww. modele, ponieważ według ostatnich doniesień ten procesor ma być mocniejszy od Snapdragona 845.

Źródło: Weibo przez SamMobile, GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona