Google Pixel 2 już nie jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Teraz to miano należy do Galaxy S9+ - Tabletowo.pl

Google Pixel 2 już nie jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Teraz to miano należy do Galaxy S9+

Dołącz do dyskusji 0

Wielu blogerów z branży tech uważa, że Google Pixel 2 jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Jeszcze do niedawna DxOMark się z tym zgadzało. Dziś jednak sytuacja się zmieniła. Od teraz nowym królem mobilnej fotografii jest Samsung Galaxy S9+.

Ledwo Samsung zaprezentował swoje tegoroczne flagowce i już są „naj”. Zdaniem DisplayMate smartfony mają najlepszy ekran, jaki do tej pory znalazł się w inteligentnym telefonie (w tym przypadku z piedestału zepchnięto iPhone’a X), a teraz dochodzi do tego najlepszy aparat. Z tą różnicą, że w tym ostatnim kontekście mowa konkretniej o Galaxy S9+. Galaxy S9 (jeszcze?) nie przetestowano i nie można wykluczyć, że z uwagi na obecność tylko jednego sensora, poradzi sobie on w testach nieco słabiej i nie zdoła osiągnąć w sumie 99 punktów.

A właśnie 99 punktów zdobył Galaxy S9+. Dla przypomnienia, do tej pory liderem zestawienia był Google Pixel 2 z 98 punktami na koncie. Ekipa z DxOMark przyznała większemu z tegorocznych flagowców Samsunga rekordowe 104 punkty za zdjęcia i 91 punkty za wideo. Dla porównania, smartfon Google dostał – odpowiednio – po 99 i 96 punktów. Galaxy Note 8 z kolei – odpowiednio – po 100 i 84 punkty. Wypada też wspomnieć o iPhone X – ten ma po 101 i 89 punktów.

Tabletowo.pl Google Pixel 2 już nie jest smartfonem z najlepszym aparatem na rynku. Teraz to miano należy do Galaxy S9+ Android Samsung Smartfony

Ocena Galaxy S9+ w teście DxOMark Mobile

W kwestii jakości zdjęć – zdaniem DxOMark – Galaxy S9+ jest więc bezkonkurencyjny. Mnie to wcale nie dziwi, wszakże flagowce Samsunga od dawna mają jedne z najlepszych aparatów na rynku i jeśli ktoś chce mieć sprzęt ze świetnymi możliwościami w tej materii, może go brać w ciemno. Nieco inaczej wygląda natomiast temat filmów. Tutaj najnowsza (i najlepsza) propozycja Koreańczyków wypadła wyraźnie słabiej niż Google Pixel 2, ale z drugiej strony tak samo dobrze, jak Huawei Mate 10 Pro.

Mnie nie pozostaje nic, jak zgodzić się z opinią DxOMark, ponieważ próbki możliwości fotograficznych Galaxy S9+, jakie dane mi było zobaczyć, po prostu wciskają w fotel. Szczególnie te, kiedy panowały kiepskie/trudne warunki oświetleniowe. Po prostu WOW.

Polecamy również:

Samsung Galaxy S9+ to ulepszony aparat, super slow motion i wiele więcej – nasze pierwsze wrażenia

Źródło: DxOMark

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona