Samsung uchyli rąbka tajemnicy na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+ już w styczniu, na targach CES 2018 | Tabletowo.pl

Samsung uchyli rąbka tajemnicy na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+ już w styczniu, na targach CES 2018

Dołącz do dyskusji 0

Nie ulega żadnej wątpliwości – ponieważ to zupełnie naturalne – że już na początku 2018 roku wystartuje prawdziwy „festiwal przecieków” na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+. Co ciekawe, sam Samsung również może się do tego przyczynić, gdyż podobno ma powiedzieć co nieco o swoich przyszłorocznych flagowcach już na targach CES 2018, które rozpoczynają się 9 stycznia 2018 roku.

Jak informuje zawsze dobrze zorientowany w temacie Evan Blass, Samsung pokaże publiczności Galaxy S9 i Galaxy S9+ podczas targów CES 2018 w Las Vegas. Wątpliwe raczej, że będzie to ich oficjalny debiut z pompą, do jakiej przyzwyczaił nas producent. Niewykluczone, że Koreańczycy zaprezentują swoje flagowce na 2018 rok wąskiej grupie, której członkowie będą musieli wcześniej podpisać tzw. NDA. Ewentualnie firma może też puścić jakiś krótki film, zapowiadający ich (wówczas już) tegoroczne high-endy.

Evan Blass informuje również, że Galaxy S9 i Galaxy S9+ mają wyglądać bardzo podobnie do – odpowiednio – Galaxy S8 i Galaxy S8+. Ich robocze nazwy to – odpowiednio – Star 1Star 2, natomiast oznaczenia kodowe to – odpowiednio – SM-G960 i SM-G965. Pierwszy z ww. modeli zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,8 cali, natomiast drugi w 6,2-calowy ekran. Naturalnie ponownie będą to obustronnie zakrzywione panele Super AMOLED o proporcjach 18,5:9.

W 2018 roku Samsung ma jednak mimo wszystko rzekomo bardziej zróżnicować oba modele. Jak podaje Evan Blass, Galaxy S9 dostanie 4 GB RAM, natomiast Galaxy S9+ już 6 GB RAM. Do tego ten drugi zostanie także wyposażony w podwójny aparat na pleckach. Oba smartfony zaoferują natomiast 64 GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę SIM i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Bez względu na to, o którym modelu mowa, w obu przypadkach czytnik linii papilarnych znajdzie się bezpośrednio pod modułem aparatu głównego. Jeżeli wierzyć plotkom, nie będzie on odseparowany w żaden sposób od niego, więc najpewniej ponownie pojawi się zarzut, że użytkownicy go przypadkowo palcują. Jeśli to prawda, to szkoda, że Samsung nie uczy się na swoich błędach…

Na pokładzie Galaxy S9 i Galaxy S9+ znajdą się również wysokiej klasy głośniki stereo marki AKG. Do tego producent zamierza przygotować nową stację DeX, na której będzie się kładło smartfon – dzięki temu posłuży on także jako touchpad czy wirtualna klawiatura. Stacja ma być kompatybilna też z Galaxy S8Galaxy S8+ i Galaxy Note 8.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8 (pod linkiem znajdziecie wrażenia po pół roku użytkowania)

Źródło: VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona