Nie będzie Galaxy S8 Mini. Ale zamiast niego może być Galaxy S8 Lite | Tabletowo.pl

Nie będzie Galaxy S8 Mini. Ale zamiast niego może być Galaxy S8 Lite

Spotted: Geekbench

Dołącz do dyskusji 0

Producenci urządzeń mobilnych dosyć często robią tak, że wypuszczają zmodyfikowane wersje danego modelu. Podobnie miało być z Samsungiem Galaxy S8, którego spodziewaliśmy się ujrzeć na rynku w wersji Mini. Okazało się jednak, że takowa się nie pojawi. Ale być może zamiast niej będzie coś innego – Samsung Galaxy S8 Lite.

Pamiętacie jeszcze Galaxy S III Mini? W tym roku sporo było pogłosek, że jeden z jego następców zostanie oparty na tegorocznym flagowcu producenta, o czym zresztą wielokrotnie wspominaliśmy na łamach portalu. Ostatecznie jednak, nic nie wskazuje na to, że na rynku pojawi się Galaxy S8 Mini. Ale zamiast niego może zadebiutować Galaxy S8 Lite. Ciekawi?

Roland Quandt, którego przecieki na Twitterze cieszą się opinią sprawdzonych, umieścił na swoim profilu znalezione w bazie Geekbench urządzenie. Jest nim model SM-G9600, który sam leakster określił jako wersję Lite tegorocznego flagowca Koreańczyków.

Jak możecie sami zobaczyć powyżej, urządzenie nie prezentuje się na króla smartfonów. Zaledwie 4 gigabajty pamięci RAM oraz czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 840 nie wróżą najmocniejszej na świecie mocy obliczeniowej. Procesor wygląda na remake znanego z zeszłorocznych urządzeń (i LG G6) Snapdragona 820/821, a zatem na pewno nie zostanie umieszczony we flagowym modelu. Nie zapomniano o części systemowej – urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 7.1.2 Nougat.

Niestety, o potencjalnym  Galaxy S8 Lite nie wiemy nic więcej, ale apetyt geeków pozostaje nienasycony. Z tego powodu postaram się uchylić Wam rąbka tajemnicy jakim jest… Samsung Galaxy S9?

Pod wpisem o poprzednim smartfonie, użytkownik zyadatef udostępnił znaleziony przez niego model SM-G9650. Jak sami widzicie, niewiele później wydał osąd – to prawdopodobnie Samsung Galaxy S9. W tym przypadku również pojawiają się 4 GB RAM-u oraz nieznany nam procesor Qualcomm Snapdragon 845, ponownie czterordzeniowy. Nie zabrakło miejsca dla Nougata w wersji 7.1.2.

Czy powyższe przecieki to na pewno Samsung Galaxy S8 Lite i Samsung Galaxy S9? A może producent pracuje nad tańszą wersją przyszłorocznego flagowca? Biorąc pod uwagę, że nawet wymienione przez Geekbench procesory nie zostały jeszcze oficjalne zaprezentowane… nie jesteśmy w stanie określić tego jednoznacznie. Wiele jednak wskazuje na to, że uwalniający wyobraźnię doczeka się „lżejszej” wersji. A kto wie, może drugi model to S8+ Lite?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

źródło: Twitter (1, 2)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona