W jakich krajach Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ sprzedają się najlepiej? | Tabletowo.pl

W jakich krajach Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ sprzedają się najlepiej?

Dołącz do dyskusji 0

Po premierze Galaxy Note 8 flagowe Galaxy S8 i Galaxy S8+ przestały być już tymi jedynymi „wyjątkowymi” w portfolio Samsunga. Co więcej, za kilka miesięcy zupełnie zostaną zepchnięte z piedestału, ponieważ na początku 2018 roku zadebiutują ich bezpośredni następcy. Na razie jednak urządzenia jeszcze święcą triumfy i sprzedają się świetnie. Teraz mamy okazję sprawdzić, w jakich krajach najlepiej.

Badacze z AppBrain sprawdzili, jaki odsetek wszystkich smartfonów z Androidem w poszczególnych państwach stanowią Galaxy S8 i Galaxy S8+. Co ciekawe, Polska też znalazła się w poniższym zestawieniu, aczkolwiek od razu muszę Was przestrzec, żebyście nie szukali jej na samym początku. Chociaż z drugiej strony, i tak wynik naszego kraju na tle pozostałych prezentuje się całkiem nieźle.

Zacznijmy jednak od początku. Najwięcej użytkowników (oczywiście w ujęciu krajowym, nie globalnym) Galaxy S8 i Galaxy S8+ jest w Szwajcarii (8,2%), Australii (7,6%), Norwegii (6,4%), Szwecji (6,3%), Stanach Zjednoczonych (5,5%) i Wielkiej Brytanii (5,4%). Dość zaskakująco Korea Południowa znalazła się dopiero za nimi z 4,7%, a jest to przecież ojczyzna i bastion Samsunga. Niektórzy próbują tłumaczyć to rzekomym faktem, że po premierze Galaxy Note 8 sporo osób po prostu się na niego przesiadło z es-ósemek i stąd tak słaby wynik.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ są popularne również w wielu innych, europejskich krajach: Danii (4,4%), Niemczech (4,0%), Austrii (3,7%), Belgii (2,9%), Holandii (2,9%), Irlandii (2,6%) i Francji (2,5%). Polska jest troszeczkę dalej – w naszym kraju tegoroczne flagowce Samsunga stanowią 1,0% wszystkich aktywnych smartfonów z Androidem. I osobiście dla mnie nie jest zaskoczeniem, że to mniejszy model cieszy się wśród Polaków większym zainteresowaniem – chyba wciąż nie możemy się w pełni przekonać do „patelni” i wolimy bardziej kompaktowe urządzenia.

Na koniec dodam jeszcze – w sumie jako ciekawostkę – że w Egipcie jest z kolei zupełnie na odwrót, ponieważ tam znaczną większość (jeżeli nie całość) stanowią właśnie Galaxy S8+.

fot. AppBrain

Polecamy również:

Samsung Galaxy S8 – recenzja fotograficznego super-smartfona

Recenzja Samsunga Galaxy S8+

Źródło: AppBrain prze Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona