Ruszyły beta testy nakładki Samsung Experience 9.0 dla Galaxy S8 i Galaxy S8+ | Tabletowo.pl

Ruszyły beta testy nakładki Samsung Experience 9.0 dla Galaxy S8 i Galaxy S8+

Oprogramowanie bazuje na Androidzie Oreo

Dołącz do dyskusji 0

Właściciele Galaxy S8 i Galaxy S8+ z niecierpliwością wyczekują aktualizacji do Androida Oreo. Samsung pracuje nad nią w pocie czoła i właśnie uruchomił program beta testów nowej odsłony swojego autorskiego interfejsu, Samsung Experience 9.0, bazującego na najnowszym wydaniu Zielonego Robocika.

Jeszcze do niedawna urządzenia Samsunga miały na pokładzie preinstalowaną nakładkę TouchWiz. Zapisała się ona w pamięci użytkowników nieszczególnie pozytywnie, chociaż producent w ostatnim okresie starał się ją „odchudzić” i jak najlepiej zoptymalizować. Ostatecznie zdecydowano się jednak przemianować ją na Samsung Experience i wprowadzić mnóstwo zmian, wizualnych również.

Najnowszą, obecnie dostępną wersją interfejsu, jest Samsung Experience 8.5, który zadebiutował razem z zaprezentowanym w sierpniu Galaxy Note 8. Samsung pracuje jednak nad jego aktualizacją, opartą na Androidzie Oreo. I chociaż wciąż nie jest ona ukończona i gotowa do rynkowego udostępniania, to postanowiono zaprosić właścicieli Galaxy S8 i Galaxy S8+ do programu beta testów, aby chętni mogli ją przetestować i pomóc producentowi w jej udoskonaleniu.

Jestem pewny, że część z Was również z ogromną chęcią skorzystałaby z tej możliwości, lecz niestety mam dla Was złe wieści – obecnie do beta testów mogą przystąpić wyłącznie użytkownicy, mieszkający w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Dowiedziałem się jednak od polskiego przedstawiciela producenta, że w Polsce program też będzie dostępny i zapisy (poprzez aplikację Samsung Members) ruszą najprawdopodobniej na początku grudnia.

Źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona