Samsung Galaxy S7 Plus na nowych renderach: potwierdzona obecność 6-calowego wyświetlacza, za to zabraknie USB Typu C

Premiera Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Plus, zaplanowana na 21 lutego 2016 roku, zbliża się nieuchronnie. Widać to po coraz większej liczbie nowych przecieków na temat przyszłorocznych flagowców tego producenta. Kilka dni temu wyciekły pierwsze rendery obu urządzeń i nie musieliśmy długo czekać, aż pojawią się następne.

W tym konkretnym przypadku sprawa dotyczy większego z modeli, czyli Samsunga Galaxy S7 Plus. Poprzednie grafiki rzuciły trochę nowego światła na to urządzenie, lecz nadal pozostawało wiele niewyjaśnionych kwestii. Teraz to się zmienia, za sprawą nowych renderów, do których dotarł serwis uSwitch oraz @OnLeaks. Zwłaszcza ostatni z nich (dla ciekawych – pod tym nickiem ukrywa się Steve Hemmerstoffer, założyciel i redaktor francuskiego portalu nowhereelse) jest wiarygodnym źródłem, a publikowane przez niego przecieki wielokrotnie się potwierdzały w przeszłości (jak choćby w przypadku Lumii 950 i 950 XL).

Widoczne poniżej rendery zdradzają nam dużo więcej szczegółów na temat Samsunga Galaxy S7 Plus. Potwierdzają się wcześniejsze przypuszczenia o obecności 6-calowego wyświetlacza, niespotykanego dotychczas we flagowcach Koreańczyków oraz wymiary, które wyniosą 163,4×82×7,82 mm. Ostatnia wartość wzrośnie do 9,05 mm, jeśli weźmiemy pod uwagę wystający obiektyw aparatu.

Dodatkowo zmieniono kształt klawisza domowego, który teraz jest bardziej kwadratowy, a nie owalny, jak dotychczas, a także jego wymiary – z 16×6,7 mm na 18×5 mm. Najbardziej zaskakuje zastosowanie złącza microUSB, a nie USB Typu C, co sugerowały wcześniejsze doniesienia i co wydawało się rozsądnym posunięciem. Zwłaszcza, że na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów z takim właśnie złączem i to nie tylko tych z najwyższej półki.

Poniżej możecie obejrzeć filmik, na którym wygląd Samsunga Galaxy S7 Plus pokazany jest bardziej szczegółowo:

Źródło: uSwitch przez @OnLeaks