Samsung Galaxy S7 otrzymuje w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat (aktualizacja) | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S7 otrzymuje w Polsce aktualizację do Androida 7.0 Nougat (aktualizacja)

Niestety, na wersję 7.1.1 trzeba będzie trochę poczekać...

Dołącz do dyskusji 0

Samsung długo kazał czekać właścicielom Galaxy S7 na aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Pierwsi użytkownicy w Polsce zgłaszają jednak, że na ekranach ich smartfonów pojawiło się właśnie powiadomienie o możliwości pobrania i zainstalowania nowej wersji oprogramowania.

Na obecną chwilę mam wiedzę tylko o Galaxy S7. Ale biorąc pod uwagę fakt, że właściciele Galaxy S7 Edge w Europie też już dostają aktualizację do Androida 7.0 Nougat, należy się spodziewać, że wkrótce „dotrze” ona również do Polski. Kto wie, może nawet dziś lub jutro.

Jednak wracając do Galaxy S7 – najnowsza wersja oprogramowania waży 1254,97 MB i (jak zawsze w przypadku Samsunga) udostępniana jest przez OTA (Over-The-Air). Jej numer to z kolei G30FXXU1DPLT. W changelogu możemy przeczytać m.in. że aktualizacja „przynosi” ze sobą Androida 7.0 Nougat, naprawia występujące w różnych miejscach błędy oraz poprawia optymalizację i usprawnia działanie urządzenia.

Przy okazji nie można nie wspomnieć o tym, że w przeszłości sam Samsung zasugerował, że jego zeszłoroczne flagowce dostaną od razu Androida 7.1.1. Niestety, tak się nie stało. Dlatego można mieć pretensje do Koreańczyków, że udostępnienie nowej (ale już nie najnowszej) wersji systemu zajęło im tak dużo czasu. Konkurencji udało się bowiem zaktualizować wybrane smartfony znacznie wcześniej (pod względem ich liczby przoduje Sony).

Aktualizacja:

Niestety, wygląda na to, że trochę się pospieszyłem… Aktualizacja dotyczy smartfonów z dystrybucji brytyjskiej (BTU), nie polskiej. Użytkownicy w Polsce muszą więc wykazać się jeszcze odrobiną cierpliwości i poczekać na Androida 7.0 Nougat. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Źródło: @ArekMajak

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona