Samsung Galaxy S7 może zostać wyposażony w aparat 20 Mpix i procesor zapewniający jeszcze lepszą jakość dźwięku

Z każdym kolejnym tygodniem spływa do nas coraz więcej informacji na temat Samsunga Galaxy S7. Gdy połączyć je w całość, wyłania się obraz naprawdę ciekawego urządzenia. Tym razem dowiadujemy się, że przyszłoroczny flagowiec zaoferować może jeszcze lepszą jakość zarówno zdjęć, jak i dźwięku.

Samsung pochwalił się właśnie swoją nową, 20 Mpix matrycą, która znajdzie zastosowanie w urządzeniach mobilnych. Sensor mierzy 1/2.6 cala, zaś jeden piksel to wielkość zaledwie 1 mikrona. Dodatkowo znacznie zredukowano zapotrzebowanie na energię oraz wszystkie wymiary podzespołu. Udało się to osiągnąć dzięki użytemu procesowi technologicznemu, 28 nm, w jakim został wykonany. Dla porównania, w obecnych na rynku, tegorocznych flagowych smartfonach Galaxy jest on wyprodukowany w procesie 65 nm, a wielkość jednego piksela wynosi 1,2 mikrona.

Samsung Galaxy S7 aparat

Dodatkowo poprawiono czułość aparatu na światło, co umożliwi robienie jeszcze lepszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Nowa matryca zapowiada się więc naprawdę rewelacyjnie i nie zdziwiłoby mnie, gdyby została użyta po raz pierwszy właśnie w Samsungu Galaxy S7.

Koreańczycy chcą także zaoferować klientom nową, jeszcze lepszą jakość dźwięku w swoim nowym flagowcu. Według plotek miałby ją zapewnić przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) SABRE 9018AQ2M autorstwa ESS Technology, cechujący się DNR na poziomie 129 dB. Z jego pełną specyfikacją techniczną możecie zapoznać się poniżej:

Samsung Galaxy S7 dźwięk

Dodatkowo po raz kolejny pojawiają się informacje, że Samsung Galaxy S7 może zostać zamknięty w metalowej obudowie ze stopu magnezu. Tył urządzenia miałby jednak nadal być pokryty taflą szkła hartowanego.

Warto przypomnieć przy okazji, że wiele wskazuje również na to, że Samsung Galaxy S7 zostanie wyposażony w złącze USB Typu C oraz technologię Clear Force, mierzącą siłę nacisku na ekran. Przyszłoroczny flagowiec miałby również pojawić się w dwóch wersjach: z 5,2 i 5,8 calowym wyświetlaczem, z których tylko jeden będzie zachodzić na oba boki urządzenia.

Premiery Samsunga Galaxy S7 spodziewamy się w pierwszym kwartale 2016 roku. Być może Koreańczycy zaskoczą nas po raz kolejny i pokażą nowego flagowca już w styczniu.

*na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S6 Edge Plus, którego recenzję przeczytacie tutaj.

Źródło: phoneArena 1, 2, 3