Ruszył proces aktualizacji Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge do Androida 8.0 Oreo. Na pierwszy ogień Wielka Brytania | Tabletowo.pl

Ruszył proces aktualizacji Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge do Androida 8.0 Oreo. Na pierwszy ogień Wielka Brytania

Dołącz do dyskusji 0

Bardzo rzadko, niestety, zdarza się, żeby dwuletnie flagowce otrzymały jakąś większą aktualizację. A tu proszę! Samsung właśnie wypuścił Androida 8.0 Oreo dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Póki co jednak jeszcze nie w Polsce, ale udostępnienie tej wersji systemu dla Wielkiej Brytanii daje znak, że niebawem pojawi się także u nas. Trzymamy kciuki, by stało się to jak najszybciej.

Zaktualizowany Android w Samsungu Galaxy S7 to dokładniej rzecz biorąc wersja 8.0 Oreo G930FXXU2ERD5, a w przypadku S7 Edge – G935FXXU2ERD5. Aktualizacja waży prawie 1,3 GB i oprócz samej obecności nowszego systemu wprowadza odświeżoną nakładkę Samsung Experience 9.0.

Oznacza to, że urządzenie będzie działało z nakładką taką samą, z jaką mamy do czynienia w nowszych flagowcach południowokoreańskiego producenta, w tym oczywiście Galaxy S9/Galaxy S9+. Zmienione zostały ikony aplikacji od Samsunga, dodano też kilka nowych opcji w ustawieniach. Całość została gruntownie odświeżona. Zmiany? Zdecydowanie na plus.

Osoby nerwowo rzucające się na swoje smartfony muszę jednak trochę zmartwić. Jak wspomniałem, aktualizacja do Oreo dla Samsunga Galaxy S7 faktycznie już się rozpoczęła, ale jeszcze, niestety, nie w Polsce. Na pierwszy ogień poszła Wielka Brytania z regionem BTU, gdzie od dziś można pobierać nowszą wersję systemu.

Aktualizacja jest tam dostępna tylko w trybie OTA (over the air), więc nie jest możliwe pobranie jej przy użyciu SmartSwitch. Co prawda aktualnie w Polsce nie możemy cieszyć się Oreo na swoich „eskach” siódmej generacji, ale myślę, że to już kwestia dosłownie kilku dni.

Źródło: Sammobile@debianeq

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona