Samsung Galaxy S6 z Androidem 7.0 Nougat, dostrzeżony w Geekbench oraz GFXBench 18

Samsung Galaxy S6 z Androidem 7.0 Nougat, dostrzeżony w Geekbench oraz GFXBench

Właściciele tegorocznych flagowców Samsunga – Galaxy S7 oraz S7 Edge – z pewnością znajdują się na uprzywilejowanej pozycji. To właśnie te dwa modele w pierwszej kolejności, dostaną aktualizację do Nougata i być może nastąpi to jeszcze w tym roku. Jakie plany ma Samsung wobec starszych urządzeń? Nowszy system, prędzej czy później, trafi także na zeszłoroczne flagowe urządzenia. Pytanie tylko kiedy to nastąpi… Widać już jednak światełko w tunelu, bo nieco wcześniej pojawiały się plotki, że prace nad nową wersją systemu dla Galaxy S6 już trwają, a teraz galaktyczna szóstka z Nougatem na pokładzie ląduje w benchmarkach.

Model Galaxy S6 dostrzeżono w dwóch bazach testowych – Geekbench oraz GFXBench. To, co jednak jest najważniejsze to fakt, że urządzenie pracuje pod kontrolą najnowszego systemu Android, więc wygląda na to, iż faktycznie Samsung w tej materii nie próżnuje.

Oczywiście argument, że Galaxy S6 pojawił się w benchmarkach z taką, a nie inną wersją systemu, nie musi wcale oznaczać, że prace są już na ukończeniu. Być może minie jeszcze sporo czasu, zanim wydana zostanie stabilna wersja.

O ile szanse na aktualizację jeszcze w tym roku mają tegoroczne flagowce, o tyle kwestia wypuszczenia nowego oprogramowania dla zeszłorocznych modeli, już wcale nie jest taka jasna. Prawdopodobnie więc starsze urządzenia z galaktycznej linii S, mogą liczyć na aktualizację dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku.

Mam jedynie nadzieję, że firma Samsung zbytnio nie opóźni dystrybucji Nougata, tak jak to miało miejsce na początku tego roku, z modelem Galaxy S6 i Androidem Marshmallow.

Źródło: GsmArena