Samsung Galaxy S6 z T-Mobile otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat 20

Samsung Galaxy S6 z T-Mobile otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

T-Mobile znowu to zrobiło! Wiem, brzmi dwuznacznie, ale naprawdę tak jest. Różowi bowiem w zeszłym roku jako pierwsi w Polsce udostępnili Androida Marshmallow dla Galaxy S6. Teraz historia się powtarza, ponieważ operator – znów jako pierwszy – aktualizuje flagowca Samsunga z 2015 roku. Z tym, że tym razem do Androida Nougat.

Najnowsza wersja oprogramowania waży 1306,10MB i jest udostępniana przez OTA (Over-The-Air). Jeżeli więc zakupiliście Galaxy S6 w T-Mobile, to na ekranach Waszych smartfonów powinno pojawić się już stosowne powiadomienie. A jeżeli jeszcze go nie widzicie, to wkrótce zobaczycie. Jeśli natomiast jesteście wyjątkowo niecierpliwi, to w odpowiedniej zakładce Ustawieniach możecie spróbować wywołać aktualizację ręcznie.

Z pełnym changelogiem możecie zapoznać się na poniższych screenach. Niestety, razem z Androidem 7.0 Nougat Samsung nie rozesłał użytkownikom najświeższych poprawek zabezpieczeń – nadal datowane są one na luty 2017 roku. Niedługo jednak i taką aktualizację powinni wszyscy dostać.

Pamiętajcie, że aktualizacja dotyczy smartfonów, zakupionych w T-Mobile. Egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży oraz od innych operatorów jeszcze czekają. W jak wiele cierpliwości muszą uzbroić się ich właściciele? Niestety nie wiadomo, ale kierując się doświadczeniem wypada powiedzieć, że trochę cały proces na pewno potrwa.

Na koniec jeszcze dodam, że Czytelnik, który podzielił się z nami tą radosną nowiną, ocenia aktualizację bardzo na plus: smartfon śmiga wyraźnie szybciej i lepiej zarządza pamięcią operacyjną, a nowe funkcje działają bez zarzutu. Jest też Bezpieczny Folder (trzeba go jednak najpierw ręcznie pobrać ze sklepu Galaxy Apps). Minusem jest natomiast brak możliwości zmniejszenia rozdzielczości na mniejszą.

Dzięki Błażej za info i screeny