Samsung Galaxy S6 Active już oficjalnie

Samsung Galaxy S6 Active już oficjalnie

Dołącz do dyskusji 0

Po wielu przeciekach nareszcie oficjalnie poznaliśmy Samsunga Galaxy S6 Active. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i rzeczywiście mamy do czynienia z flagowym smartfonem, który wytrzyma wiele i zdoła długo działać na jednym ładowaniu. Czy poza wzmocnioną obudową oraz powiększoną baterią różni się czymś od standardowej wersji?

Samsung Galaxy S6 Active wyróżnia się ośmiordzenioym układem Exynos 7420, 3 GB RAM, ekranem 5,1″ QHD Super AMOLED i 32 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny ma 16 Mpix, pojedynczą lampę doświetlającą oraz optyczną stabilizację obrazu, a na froncie umieszczono kamerkę 5 Mpix. W kwestiach technicznych nowy wariant nie różni się ani trochę od zwykłej S6.

Warto wspomnieć o dużo większej baterii. W przypadku nowego modelu Active ma pojemność aż 3500 mAh, co w połączeniu z energooszczędnym procesorem powinno przełożyć się na bardzo długi czas pracy. W dodatku wspiera bezprzewodowy standard ładowana i tryb szybkiego ładowania (50% w 30 minut). Przejdźmy już jednak do głównego wyróżnika tego phabletu, czyli wzmocnionej obudowy.

Tabletowo.pl Samsung Galaxy S6 Active już oficjalnie Android Nowości Samsung Smartfony

Samsung Galaxy S6 Active otrzymał certyfikaty IP68 oraz Mil-STD-810G. Oznacza to pyłoszczelność oraz wodoodporność do 1,5 metra pod wodą przez 30 minut. W dodatku nowy smartfon Koreańczyków może wytrzymać upadek z 1,5 metra bez jakiegokolwiek uszczerbku.

Na razie smartfon będzie dostępny wyłącznie w sieci AT&T, gdzie jego cena została ustalona na 695 dolarów (bez abonamentu). Do sprzedaży trafią trzy warianty kolorystyczne: biały, niebieski oraz szary. Myślę, że do Europy Samsung Galaxy S6 Active trafi jeszcze przed wrześniowymi targami IFA 2015.

źródło: AT&T

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona