Samsung Galaxy S6 Active

Samsung Galaxy S6 Active już oficjalnie

Po wielu przeciekach nareszcie oficjalnie poznaliśmy Samsunga Galaxy S6 Active. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i rzeczywiście mamy do czynienia z flagowym smartfonem, który wytrzyma wiele i zdoła długo działać na jednym ładowaniu. Czy poza wzmocnioną obudową oraz powiększoną baterią różni się czymś od standardowej wersji?

Samsung Galaxy S6 Active wyróżnia się ośmiordzenioym układem Exynos 7420, 3 GB RAM, ekranem 5,1″ QHD Super AMOLED i 32 GB pamięci wbudowanej. Aparat główny ma 16 Mpix, pojedynczą lampę doświetlającą oraz optyczną stabilizację obrazu, a na froncie umieszczono kamerkę 5 Mpix. W kwestiach technicznych nowy wariant nie różni się ani trochę od zwykłej S6.

Warto wspomnieć o dużo większej baterii. W przypadku nowego modelu Active ma pojemność aż 3500 mAh, co w połączeniu z energooszczędnym procesorem powinno przełożyć się na bardzo długi czas pracy. W dodatku wspiera bezprzewodowy standard ładowana i tryb szybkiego ładowania (50% w 30 minut). Przejdźmy już jednak do głównego wyróżnika tego phabletu, czyli wzmocnionej obudowy.

Samsung Galaxy S6 Active

Samsung Galaxy S6 Active otrzymał certyfikaty IP68 oraz Mil-STD-810G. Oznacza to pyłoszczelność oraz wodoodporność do 1,5 metra pod wodą przez 30 minut. W dodatku nowy smartfon Koreańczyków może wytrzymać upadek z 1,5 metra bez jakiegokolwiek uszczerbku.

Na razie smartfon będzie dostępny wyłącznie w sieci AT&T, gdzie jego cena została ustalona na 695 dolarów (bez abonamentu). Do sprzedaży trafią trzy warianty kolorystyczne: biały, niebieski oraz szary. Myślę, że do Europy Samsung Galaxy S6 Active trafi jeszcze przed wrześniowymi targami IFA 2015.

źródło: AT&T