Samsung Galaxy S5: znamy polską cenę!

Tydzień temu informowaliśmy Was o wejściu Samsunga Galaxy S5 do oferty operatora T-Mobile. Już wówczas wiadomo było, że nie mamy co liczyć na niską cenę urządzenia. Widać wyraźnie, że lata dominacji na androidowym rynku nauczyły Samsunga, iż nadszedł już moment, w którym należy zacząć bardzo się cenić. Właśnie poznaliśmy oficjalne, polskie ceny Samsunga Galaxy S5 oraz nowych zegarków z serii Gear. Możemy powiedzieć od razu: tanio nie będzie.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S5 to smartfon posiadający 5,1-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 o zegarze 2,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz aparat o rozdzielczości 16 Mpx. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.4.2 z nakładką Samsung TouchWiz. Pierwsze wrażenia dotyczące Samsunga Galaxy S5 możecie zobaczyć tutaj.

W przedsprzedaży Samsung Galaxy S5 będzie kosztował aż 2999 złotych (nie udało mi się ustalić, która konkretnie wersja – 32 czy 16 GB), a przy jego zamówieniu dodatkowo za darmo otrzymamy egzemplarz pierwszej generacji zegarka Galaxy Gear. Przy okazji konferencji Samsung przedstawił ceny zegarków Gear drugiej generacji. Tutaj także nie mamy co liczyć na obniżki cen. Gear 2 kosztować ma 1199 złotych, Gear Neo – 899 złotych, zaś Gear Fit – 799 złotych.

Oficjalna sprzedaż w Polsce ruszyć ma 11 kwietnia. Promocja związana z zakupem Samsunga Galaxy S5 (darmowy Galaxy Gear) obowiązuje od 28 marca do 10 kwietnia.

Jak widzimy, Samsung coraz bardziej się ceni. Tylko czy słusznie? Zapraszamy do dyskusji.

[źródło]