Samsung Galaxy S5 Prime będzie mieć 5,2-calowy ekran WQHD?

Glam-Galaxy-S5-Black-02

Kilka dni temu pisałem Wam o przeciekach dotyczących mocniejszej wersji Samsunga Galaxy S5, która została przyłapana na stronie internetowej w Hong Kongu. Dla wielu mógłby to być niezrozumiały ruch koreańskiej firmy, ale z zupełniej innej strony również dotarły informacje, że Koreańczycy niedługo pokażą takie urządzenie. Co zaoferuje nam Samsung Galaxy S5 Prime?

Źródłem tych informacji jest pracownik Samsunga odpowiedzialny za kącik dziecięcy. Jeśli chodzi o nowego flagowca o nazwie kodowej G906, który prawdopodobnie będzie nazywać się Galaxy S5 Prime, to zobaczymy w nim 5,2-calowy ekran o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli). Wyświetlacz będzie w takim razie minimalnie większy niż 5,1 cali w Galaxy S5. Poza tym możemy spodziewać się najmocniejszych dostępnych obecnie podzespołów, ale nie ma na razie żadnego potwierdzenia.

Samsung Galaxy S5 Prime

Poza nowym flagowcem mamy również informacje o nadchodzącym nowym modelu z rodziny Mega, który będzie mieć 6-calowy ekran HD oraz wersją mini z 4,5-calowym ekranem. Jeśli do tego dorzucimy Galaxy S5 Active, to wychodzi na to, że niedługo Koreańczycy będą regularnie pokazywać nowe urządzenia. No i oczywiście najważniejsze pytanie, które rozpaliło Waszą burzliwą dyskusję w temacie o ekranach QHD. Czy takie wyświetlacze mają sens w 5-6 calowym urządzeniach?

Źródło