Samsung Galaxy S21 sprzedaje się w USA aż trzykrotnie lepiej niż poprzednik!

Zeszłoroczne flagowce Samsunga nie sprzedawały się tak dobrze jak by tego chciał południowokoreański producent. Rok 2021 zdaje się być lepszy, zarówno dla klientów jak i samego Samsunga, ponieważ według statystyk, seria Galaxy S21 sprzedaje się znakomicie.

Reklama

Samsung Galaxy S21 potroił sprzedaż zeszłorocznego modelu

Jak podają dziennikarze Sammobile, sprzedaż najnowszych smartfonów Galaxy S21 ma się świetnie. Co prawda, dane na które się powołują dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych, ale i tak trzykrotnie wyższe wyniki sprzedażowe niż w przypadku serii Galaxy S20 to powód do dumy. Warto mieć również na uwadze, że ceny Galaxy S21 zostały już obniżone o 200 dolarów, co z pewnością również przyczyniło się do sprzedażowego sukcesu tej serii.

Na dodatek, nie najtańszy, lecz najdroższy model spośród tegorocznych „esek” sprzedaje się najlepiej. To nie pomyłka: Galaxy S21 Ultra stanowi ponad 40% sprzedaży całej serii w Stanach Zjednoczonych. Jest to niesamowity wynik, biorąc pod uwagę dość wysoką cenę tego smartfona.  

Reklama

Całkiem niedawno wspominaliśmy również, że sprzedaż serii Galaxy S21 idzie świetnie w rodzimym kraju Samsunga, czyli Korei Południowej. Właśnie w tym kraju najnowsze flagowce producenta pobiły rekord sprzedaży po raz pierwszy od wielu lat, a na dodatek sprzedawały się nawet dwukrotnie lepiej niż zeszłoroczne modele.

Jak widać, najnowsze smartfony Samsunga odnoszą sukces na wielu rynkach. Nie mamy dokładnych danych prezentujących sprzedaż Galaxy S21, S21+ i S21 Ultra w Europie, lecz możemy przypuszczać, że również tutaj tegoroczne flagowce radzą sobie całkiem nieźle, nawet pomimo trwającej pandemii. Wiemy za to na pewno, że Samsung wciąż zarabia świetnie i nawet globalne lockdowny nie są w stanie popsuć jego wyników finansowych.

 1. A – s21 startowała z ceny 800 dolarów
  B – we wszystkich sklepach elektronicznych w USA teraz model s21 kosztuje 700 dolarów
  C – dostali s888 a nie badziewnego exynosa
  D – w USA praktycznie nie ma zadnych innych marek telefonów jak Samsungi i Iphony bo operatorzy komórkowi mają odgórnie narzucone jakie marki mogą sprzedawać, to jaką mają konkurencję…
  700 dolarów to się zarabia w niecałe 6 dni…..o czym my mówimy.
  S21 za 700 dolarów i iphony 12 za 800 to tak jak u nas jakies xiaomi i inne popłuczyny za 1000zł

 2. Hehe obniżyli cenę o 100-200 dolców to ktoś go kupuje.
  Natomiast porównywanie do sprzedaży S20 za porównywalny okres to czysty skrajnie prymitywny marketing.
  Kiedy zaczęto sprzedawać S20, a kiedy S21?
  O ile pamiętam to dostawy S20 w zeszłym roku na 24 marca trwały od 11 dni. W wypadku S21 to już miesiąc.
  11 vs 30 dni to mniej więcej 3x dłużej nawet doliczając przedsprzedaż co odpowiada 3x większej sprzedaży…
  Aż dziw, że redaktor wydawało by się branżowego portalu daje się złapać na tak prymitywny marketing.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama