Samsung powinien wkrótce udostępnić ważną aktualizację ekranu smartfonom z serii Galaxy S20

Smartfony z serii Galaxy S20 są pierwszymi flagowcami w ofercie Samsunga z ekranami o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Niestety, nie jest ona dostępna we wszystkich scenariuszach. To może się jednak wkrótce zmienić, z czego użytkownicy z pewnością będą zadowoleni. Aktualizacja oprogramowania przyniosłaby przy okazji również kilka przydatnych funkcji.

Reklama

Aktualnie trwa przedsprzedaż flagowców z serii Galaxy S20 – zakończy się ona dopiero 8 marca 2020 roku. Osoby, które skorzystają z możliwości zamówienia smartfonów przed sklepową premierą, tj. 10 marca, otrzymają je przed tym dniem i być może od razu po włączeniu urządzenia będą mogły pobrać oraz zainstalować aktualizację, która zwiększy funkcjonalność wyświetlacza o odświeżaniu 120 Hz.

Reklama

Samsung powinien wkrótce udostępnić ważną aktualizację ekranu smartfonom z serii Galaxy S20

Osoby zainteresowane flagowcami z linii Galaxy S20 z pewnością wiedzą, że z jakiegoś powodu Samsung zablokował częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz przy ustawieniu najwyższej możliwej rozdzielczości, tj. WQHD+ 3400×1440 pikseli. Wielu osobom się to nie spodobało, i specjalnie to nie dziwi – w końcu kupując smartfon z najwyższej półki za kilka tysięcy złotych (ceny zaczynają się od 3949 zł za Galaxy S20 i kończą na 5999 zł za Galaxy S20 Ultra 5G) użytkownik ma prawo wymagać wszystkiego, co najlepsze, bez żadnych ograniczeń.

Samsung najwyraźniej wsłuchał się w te głosy, ponieważ pojawiły się (nieoficjalne) informacje o planowanej aktualizacji dla flagowców z serii Galaxy S20. Ma ona nie tylko odblokować odświeżanie 120 Hz przy rozdzielczości WQHD+, ale również wprowadzić trzy tryby pracy wyświetlacza: High (zawsze aktywne 120 Hz), Dynamic (automatyczne przełączanie pomiędzy 120 Hz i 60 Hz, aby „uzyskać najlepszy balans pomiędzy jakością ekranu i czasem pracy na baterii”) oraz Standard (60 Hz w każdym scenariuszu użytkowania).

źródło: @UniverseIce

Serwis SamMobile informuje przy okazji, że Samsung przygotował kilka mechanizmów, które w określonych sytuacjach wymuszą zmniejszenie częstotliwości odświeżania do 60 Hz. Ma się tak stać na przykład wtedy, gdy temperatura baterii przekroczy 42°C lub poziom jej naładowania spadnie do 5% (i poniżej). Niższe odświeżanie ma się również aktywować, kiedy użytkownik uruchomi określone aplikacje – wśród nich mają się znajdować m.in. program do obsługi aparatu i Mapy Google, ponieważ według producenta wyższe nie jest w ich przypadku potrzebne, tzn. nie wpłynie pozytywnie na tzw. user experience.

Nie ma jednak pewności, że Samsung zdecyduje się wprowadzić nowe tryby pracy wyświetlacza (widoczne na załączonym powyżej zrzucie ekranu). Jak bowiem podaje @UniverseIce, screen przedstawia jedną z wersji oprogramowania do flagowców z linii Galaxy S20 i nie wiadomo, czy Koreańczycy planują ją udostępnić w formie aktualizacji. Oby tak się stało, gdyż ich właściciele na to zasługują.

Źródło: @UniverseIce, SamMobile via GSMArena

Reklama