Samsung Galaxy S11 może dostać innowacyjny sensor odpowiedzialny za nocne zdjęcia

Samsung Galaxy S11 może dostać innowacyjny sensor odpowiedzialny za nocne zdjęcia

Rywalizacja między producentami telefonów już dawno przeniosła się na grunt fotografii mobilnej. Jako pierwszy wielkie działa wytoczył Huawei, a cała reszta stawki – na czele z Samsungiem – opracowuje swoje technologie, które pomogą odpowiedzieć na wyzwanie rzucone przez Chińczyków. Czy Bright Night Sensor w Galaxy S11 przebije to, co oferuje konkurencja?

Wypada rozpocząć od tego, że nie mówimy tu o plotce nie podpartej żadnymi dowodami. Na Tabletowo unikamy takich informacji, bo uważamy, że lepiej wiedzieć o rzeczach, które są pewne lub niemal pewne. Tak właśnie wygląda sprawa z „Bright Night Sensor”. Informacja pochodzi ze zgłoszenia znaku towarowego, za którym – a jakże by inaczej – stoi Samsung. Jest bardzo prawdopodobnym, że ów sensor będzie używany tylko i wyłącznie podczas fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy S11 może dostać innowacyjny sensor odpowiedzialny za nocne zdjęcia
Fot za: Lets Go Digital

Czujni obserwatorzy branży wiedzą, że ta nazwa już wcześniej przewinęła się w telefonach od Koreańczyków. Jeśli posiadacie smartfona z linii Galaxy S10, to zapewne wiecie, że była to jedna z dedykowanych funkcji trybu nocnego. Później uległa ona zmianie. Teraz okazuje się, że za tymi zmianami – najprawdopodobniej – stoi planowana rezerwacja nazwy dla nieco innego, bardziej kompleksowego w działaniu modułu.

Samsung Galaxy S11+ może jeszcze nas zaskoczyć

Wraz z debiutem Samsunga Galaxy S11 i S11 Plus Bright Night Sensor nie będzie już tylko bajerem w oprogramowaniu, którego działanie opiera się tylko na sofcie. Będzie to rzeczywisty czujnik. Niestety, ale zgłoszenie patentowe nie ujawnia dokładnej specyfikacji tego modułu. Oczywistym wydaje się być sprzężenie tej technologii z nową, 108 Mpix matrycą główną. Tą samą, którą Samsung sprzedał Xiaomi, a która została później zastosowania w Xiaomi Mi CC9 Pro Premium.

Najlepsze smartfony fotograficzne 2019 roku zdaniem DxOMark

Przypomnijmy, że za sprawą tego czujnika super-średniak od Xiaomi zrównał się oceną w rankingu DxOMark z Huawei Mate 30 Pro. Należy pamiętać o tym, że Samsung na pewno wyciśnie z tego układu nieco więcej. Dużą różnicę może zrobić nie tylko wydajniejszy procesor, ale i wdrożenie nowych funkcji z poziomu oprogramowania. Wiele wskazuje na to, że Koreańczycy wreszcie mają swoją Wunderwaffe, która może nie tylko zrównać się z Huawei, ale i przebić to, co oferuje chiński gigant.

źródło: LetsGoDigital