Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ Cardinal Red (fot. WinFuture)

Czerwone Samsungi z serii Galaxy S10 kupicie w Polsce tylko w jednej sieci

Smartfony z serii Galaxy S10 dostępne są w Polsce w sumie aż w siedmiu wersjach kolorystycznych i wykończeniowych. Samsung postanowił jednak stworzyć kolejną, czerwoną (Cardinal Red) i właśnie wprowadził ją na polski rynek. Trzeba jednak wiedzieć, że będzie ona dostępna wyłącznie w jednej sieci sprzedaży.

Producenci nie lubią od razu odkrywać wszystkich kart, szczególnie gdy chodzi o flagowce. Dozowanie doświadczeń pozwala dłużej utrzymać zainteresowanie danym modelem, ponieważ wprowadzenie kolejnej nowości na rynek jest za każdym razem szeroko komentowane – a to zawsze jest korzystne z punktu widzenia marki. Samsung nie jest wyjątkiem – często stosuje tę strategię, o czym zdążyliśmy się przekonać już niejeden raz.

Smartfony z serii Galaxy S10 są dostępne w Polsce w sumie już w siedmiu wersjach kolorystycznych i wykończeniowych:

  • Galaxy S10e – Prism White, Prism Black, Prism Green, Canary Yellow;
  • Galaxy S10 – Prism White, Prism Black, Prism Green, Prism Blue;
  • Galaxy S10+ – Prism White, Prism Black, Prism Green, Prism Blue, Ceramic White, Ceramic Black;

W Stanach Zjednoczonych wszystkie ww. smartfony można też kupić w wydaniu Flamingo Pink. Niedawno do tego grona dołączył kolejny wariant, Cardinal Red, czyli czerwony, który właśnie debiutuje na polskim rynku. Jego dostępność będzie jednak ograniczona, bowiem flagowce z serii Galaxy S10 w takiej obudowie ma sprzedawać wyłącznie Plus – u żadnego innego operatora, ani w jakimkolwiek sklepie z elektroniką ich nie znajdziecie.

Taka strategia nie jest niczym nowym, ponieważ na podobną umowę w przeszłości zdecydowało się chociażby Sony w przypadku Xperii XZ1 Compact i Xperii XA1 Plus. To jednak mimo wszystko spory cios dla klientów innych operatorów, bowiem jeśli koniecznie będą chcieli kupić czerwonego Galaxy S10, to muszą to zrobić w Plusie.

Na koniec dodam jeszcze, że w czerwonej wersji kolorystycznej będą dostępne wszystkie modele z serii Galaxy S10, tj. Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10+, aczkolwiek wyłącznie w wariancie ze 128 GB pamięci wbudowanej.

Źródło: GSMOnline