Sony Xperia XA1 Plus (fot. Sony)

Trzy nowości od Sony na IFA 2017: Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact i Xperia XA1 Plus

Sony właśnie zaprezentowało dwa flagowe urządzenia na drugą połowę obecnego roku kalendarzowego. Zgodnie z przewidywaniami, po dłuższej przerwie do łask wraca pełnoprawny Compact, uzbrojony w iście topową specyfikację. Dopełnieniem oferty jest Xperia XA1 Plus.

Sony Xperia XZ1 należy traktować jako kolejną ewolucję flagowego smartfona, która jest rozwinięciem funkcji, jakie poznaliśmy przykładowo za sprawą Xperii XZ Premium. Sony skupiło się na rozwinięciu możliwości multimedialnych, głównie Motion Eye. Nie zabrakło oczywiście matrycy IMX400, dzięki której możemy wykonywać nagrania w trybie SlowMotion przy 960 klatkach na sekundę.

Reklama
Sony Xperia XZ1

Sony Xperia XZ1 pracuje pod kontrolą Snapdragona 835, oferując ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości Full HD. Smartfon ma też 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB na pliki użytkownika. Główna matryca ma 19 Mpix i cechuje się światłem f/2.0. Całości dopełnia bateria o pojemności 2700 mAh. Warto także dopowiedzieć, że urządzenie będzie dostępne na półkach sklepowych już za tydzień w sugerowanej cenie wynoszącej 2999 złotych. XZ1 ma występować w czterech wersjach kolorystycznych: Klasyczna Czerń, Gorące Srebro, Księżycowy Błękit i Wenusjański Róż.

Sony Xperia XZ1 Compact

Sony Xperia XZ1 Compact, to – wreszcie – dokładnie ta sama specyfikacja, jaką oferuje opisywany wyżej flagowiec, z tym że została ona zamknięta w mniejszych gabarytach. Jeśli ktoś czekał na potężnie uzbrojonego smartfona w kompaktowym rozmiarze, który zaoferuje ekran o przekątnej 4,6 cala to wreszcie się doczekał. Jedyną zasadniczą zmianą zdaje się być rozdzielczość HD, co może pomóc XZ1 Compact wykręcać nieco lepsze czasy na baterii. Aparat, procesor, ilość pamięci wewnętrznej i RAM nie uległa zmianie.

Smartfon ma kosztować ~2599 złotych, a jego sprzedaż rozpocznie się w październiku, choć – jak możemy przeczytać w informacji prasowej – „Xperia XZ1 Compact będzie w Polsce dostępna od października wyłącznie w sieci Plus (wersja single SIM). W ramach przedsprzedaży u operatora będzie można wybrać jedne z dwóch słuchawek firmowane przez Sony: WH800 lub WH900.

 

Sony Xperia XA1 Plus

Ostatnim z zaprezentowanych urządzeń jest Sony Xperia XA1 Plus, którą należy uznać za dobrze uzbrojonego reprezentanta półki średniej z wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala, pracującym w rozdzielczości Full HD. Japończycy postawili na 23 Mpix matrycę główną ze światłem f/2.0. Bateria ma pojemność 3430 mAh, a na wyposażeniu odnajdziemy również 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB na nasze dane z opcją rozbudowy. Sprzedaż urządzenia ruszy jesienią w sugerowanej cenie wynoszącej ~1599 złotych i – tak samo jak XZ1 Compact – na początku swojej rynkowej przygody urządzenie będzie można kupić tylko w sieci Plus.

Miłym akcentem na zakończenie konferencji była informacja o liście urządzeń, które dostaną aktualizację do Androida Oreo. Są to:

  • Xperia X,
  • Xperia X Performance,
  • Xperia XZ,
  • Xperia X Compact,
  • Xperia XZ Premium,
  • Xperia XZs,
  • Xperia XA1,
  • Xperia XA1 Ultra,
  • Xperia XA1 Plus,
  • Xperia Touch

Sony Xperia XZ1 oraz XZ1 Compact rozpoczną rynkowe wojaże już z nowym Androidem na pokładzie.

Źródło: informacja prasowa