To istne szaleństwo! W przyszłym roku flagowce będą miały już po pięć aparatów, Samsung Galaxy S10+ też

Trudno przewidzieć kolejne trendy, jakie zawładną rynkiem smartfonów, ale wszystko wskazuje na to, że kolejnym będzie pięć aparatów na pokładzie. Właśnie okazuje się bowiem, że tyle ma mieć nie tylko LG V40 ThinQ, ale również Samsung Galaxy S10+.

Reklama

Już na wstępie muszę przyznać, że jestem szczerze zszokowany tym, że większa wersja przyszłorocznego flagowca Koreańczyków będzie miała aż pięć aparatów. Producent znany jest bowiem ze swojego – nazwijmy to – optymalnego podejścia do smartfonów i raczej nie robi „po bogatości”, a jedynie tyle, ile wymaga minimum. Tymczasem w przypadku Galaxy S10+ Samsung naprawdę zaszaleje!

Reklama

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że na tyle Galaxy S10+ znajdzie się potrójny aparat główny, w którym pierwsze oczko będzie miało zmienną przysłonę (f/1.5 i f/2.4), drugie tzw. teleobiektyw, a trzecie obiektyw szerokokątny o polu widzenia 123°. Sensory mają mieć rozdzielczość – odpowiednio – 12 Mpix, 12 Mpix i 16 Mpix. To ostatnie ma też dysponować przysłoną o wartości f/1.9.

I chociaż wydawało się, że będzie to największą nowością w Galaxy S10+, to właśnie dowiadujemy się, że na przodzie znajdzie się podwójna kamerka, podczas gdy wszyscy (a przynajmniej większość) spodziewała się raczej pojedynczej. Taki moduł po raz pierwszy pojawił się w Galaxy A8 2018 i najpewniej Samsung zdecyduje się na podobną konfigurację, czyli główne oczko + dodatkowe, pozwalające skorzystać z trybu portretowego oraz uzyskać efekt bokeh, tj. rozmazanego tła. Łącznie więc smartfon dostanie aż pięć aparatów!

Co ciekawe, serwis The Bell podaje też, że Galaxy S10 również będzie miał potrójny aparat główny, ale już pojedynczą kamerkę na przodzie. Podwójny aparat na pleckach ma z kolei dostać (nazywany roboczo) Galaxy S10 SE z płaskim ekranem Infinity Display. To dość zaskakujące, ponieważ do tej pory mówiło się, że Galaxy S10 ma mieć podwójny aparat, a Galaxy S10 SE pojedynczy.

Chwilowo panuje więc lekkie zamieszanie, ale za jakiś czas obraz powinien się wyklarować. Jest na to jeszcze masa czasu, ponieważ przyszłoroczne flagowce Samsunga zadebiutują dopiero na targach MWC 2019 w Barcelonie, które potrwają od 25 do 28 lutego 2019 roku.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/06/27/samsung-galaxy-s10-galaxy-s10-plus-galaxy-s10-mini-galaxy-s10-lite-galaxy-s10-se-specyfikacja/

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A8 2018 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Kasię)

Źródło: The Bell